Як реагує організм на переведення годинника на зимовий час

Вже у ці вихідні в Україні відбудеться переведення годинників на зимовий час. У ніч з суботи на неділю 28 жовтня українці зможуть поспати на годину довше. Але що це означає для організму, ми за допомогою повідомлень вчених спробували розібратися, інформує Ukr.Media.

Не секрет, що перехід на інший час і восени, і навесні, завжди по-особливому позначається на організмі. З цього приводу багато вчених сперечаються, але те, що підтримувати в цей час себе вітамінами і правильно харчуватися потрібно, це факт. Одні фахівці кажуть про те, що якогось значного впливу на організм людини переведення часу не надає. Інші ж заявляють про проблеми зі сном, поганий настрій і в цілому погане самопочуття.

Вплив на організм переведення годинників вирішили дослідити німецькі вчені з Інституту медичної психології в Мюнхені. Вони встановили, що причина негативних наслідків переведення годинників пов'язана з порушенням балансу між внутрішніми біологічними годинами людини і реальним часом. Тому люди в період адаптації іноді знаходяться в змішаних почуттях і відчуттях.

Фахівці кажуть про особливу функцію біологічних годин: завдяки їм організм підлаштовує вироблення гормонів, стабілізує температуру тіла, а також відповідає за час сну і неспання людини. А переведення годин вносить зміни до режиму дня людини, тому ми й відчуваємо зміни в самопочутті.

Хронобіолог Тіль Ренненберг з Мюнхена провів дослідження, яке довело, що через перехід на зимовий/літній час у людини може виникати втома, а також активізуються хвороби. В першу чергу це відбивається на працездатності: організм просто не встигає перебудуватися на зміну графіка свого життя. Тому вчений упевнений, що невідповідність роботи внутрішнього годинника організму і реального часу може завдати шкоди здоров'ю людини.

Є й інша думка з цього приводу. Кажуть, що переведення годинників тренує обмін речовин і таким чином дає організму можливість підлаштуватися під зміну тривалості дня. Спочатку людина звикла орієнтуватися по сонцю – вставала з його сходом і засинала із заходом. Тому цю генетично закладену функцію переведенням годинників потрібно підтримувати, хвороб від цього не буде, а просто організм відчує короткочасний дискомфорт. Його можна усунути, якщо лягати спати і вставати на годину або дві раніше.

Як пережити переведення годинників на зимовий час

1. Перед тим, як лягати спати, переконайтеся, що у вашій спальні досить темно, знаючи, що годинник вранці буде дзвонити у новий час.

2. Кілька днів після переведення годинників близько 10 хвилин дозвольте собі повалятися в ліжку, щоб пристосуватися до нового часу.

3. Дотримуйтеся режиму дня і підготовки до сну зокрема.

4. За годину до сну відкладіть гаджети, щоб краще заснути.

5. Пийте перед сном молоко або щось тепле, щоб заохотити сонливість, але не їжте на ніч.

6. Переконайтеся, що всі годинники йдуть правильно.

Будьте здорові!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь