Яку користь для здоров’я жінок приносить кизил

Кисла ягода під назвою кизил вельми корисна для жінок. З неї роблять варення, компоти, заготовки на зиму. Крім того, кизил використовують ще й з лікувальною метою. Це справжнє джерело вітаміну С та інших корисностей, а також антиоксидантів, інформує Ukr.Media.

Корисні властивості ягід кизилу для представниць прекрасної статі

На добу достатньо з'їдати близько 50-100 грамів ягід для найкращого ефекту. Кизил зазвичай вживають як у свіжому вигляді, так і у сушеному або ж приготованому у вигляді пастили, варення, джему та інших ласощів.

У складі ягід містяться: вітамін С у великій кількості, магній, сірка, залізо, антиоксиданти, які захищають організм від старішання, а також різних хвороб, фруктові кислоти, пектини, клітковина, що очищає від шлаків і токсинів. При цьому ягоди дуже низькокалорійні і не здатні нашкодити фігурі. У сушеному вигляді калорійність продукту дещо підвищується. Річ у тім, що концентрація цукру стає більшою.

За наявності вагітності

Коли представниці прекрасної статі носять під своїм серцем дитину, потреба організму у вітаміні С значно підвищується. У кизилі його досить багато. Таким чином, якщо майбутня мама споживатиме плоди, дитині вистачатиме вітаміну С для розвитку. Якщо ж є нестача важливого мікроелемента, то малюк може страждати. Окремо варто підкреслити той факт, що у кизилі у 1,5 рази більше вітаміну С, ніж у шипшині. Корисними для вагітних жінок будуть відвари з ягід, а також компоти, кисіль.

Під час грудного вигодовування кизил є незамінним, тому що поповнює організм залізом і магнієм

Коли жінка годує дитину, її організм потребує не лише вітамінів, мінералів і інших корисних речовин, а й вуглеводів. При цьому вони мають бути корисними — добре засвоюватися, а також не призводити до різних шкірних проблем і проблем з шлунково-кишковим трактом. Іншими словами, вуглеводи отримувати зі всіляких булочок, тортиків, тістечок, солодощів, газованих солодких вод, напоїв та іншого, не варто.

Вуглеводи мають бути корисними. Їх достатньо у кизилі. Крім того, у плодах є магній, а також залізо, які дуже потрібні жінкам, що нещодавно народили, для підтримання здоров'я і енергії, а також нервової системи. Корисні речовини з їжі одразу йдуть у грудне молоко, про що забувати не варто.

Кизил здатний потужно зміцнювати імунну систему

Завдяки багатому складу корисних мікроелементів, особливо вітаміну С, кизил є відмінним засобом для зміцнення імунної системи. Він добре захищає від вірусів, застуд і грипу. Особливо це є актуальним у весняний, а також осінній і зимовий періоди року. Восени цілком можна дозволити собі вживати у їжу свіжий кизил. А ось взимку і навесні заміною йому можуть стати сушені ягоди, які слід заготовлювати восени, коли плоди дозрівають.

З ягодою можна робити компоти, кисіль, настої, чай. Важливо відзначити, що у кизилі вельми багато пектинів, які не просто очищають від шлаків і токсинів, але й сприяють прискоренню обміну речовин. Дюжина ягід кизилу за кілька годин до їжі дозволить привести до ладу роботу шлунково-кишкового тракту. Допомагає відвар листя кизилу за наявності різних кишкових захворювань. Ягода здатна знижувати рівень цукру у крові, тому є корисною для діабетиків. Рекомендується пити сік зі свіжих плодів по 50 грамів за 30 хвилин до приймання їжі, а потім поступово збільшувати дозування до склянки. Корисний продукт і для тих, хто страждає через прищі, вугрі, висип на шкірі, запалення. Жменя кизилу на добу очищає дерму, робить її здоровою і гарною.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь