Кілька ознак недостатнього вживання клітковини

25 г для жінок і 38 г для чоловіків — ось скільки клітковини ми повинні отримувати щодня, щоб підтримувати здоров'я травного тракту, а також нормальний обмін речовин. Але, як стверджують фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я, багато дорослих людей регулярно відчувають дефіцит харчових волокон. Ось ознаки того, що у вашому раціоні занадто мало клітковини і вам терміново треба вживати заходів, інформує Ukr.Media.

Проблеми з кишківником

Якщо ваш кишківник спорожняється рідше, ніж тричі на тиждень, це може говорити про серйозну нестачу клітковини у вашому раціоні. Харчові волокна не перетравлюються, а тому допомагають їжі краще просуватися у травному тракті, тим самим сприяючи нормальному процесу дефекації. Якщо ви постійно відчуваєте відчуття тяжкості у шлунку і нерегулярно відвідуєте туалет, можливо, вам варто частіше їсти овочі і фрукти, насіння, горіхи, а також страви з цільних злаків.

Набір ваги

Клітковина — дуже корисна речовина для тих, хто стежить за своєю фігурою. Продукти, у яких високий вміст харчових волокон, доводиться більш ретельно пережовувати і ми швидше отримуємо сигнал про насичення, через що з'їдаємо менше. Крім того, клітковина буквально заповнює шлунок, приносячи відчуття ситості і не дозволяючи нам наїдатися більш калорійними продуктами. Тож якщо ви почали швидко набирати вагу, перевірте свій раціон: можливо, у ньому не вистачає клітковини.

Постійне відчуття голоду

Одна з найвірніших ознак незбалансованого раціону — постійне відчуття голоду, що виникає незабаром після прийому їжі. Якщо ви їсте достатньо клітковини, харчові волокна надовго зберігають відчуття ситості. А ось якщо вам постійно хочеться їсти, швидше за все, вам не вистачає корисних речовин. Замість того, щоб заглушати голод жирними продуктами або легкими вуглеводами, з'їжте порцію квасолі або тарілку вареної броколі.

Високий рівень холестерину

Одна з найбільш корисних властивостей клітковини — вона допомагає тримати рівень холестерину під контролем. Річ у тім, що харчові волокна, які надходять з їжею, зв'язують холестерин у тонкому кишківнику і перешкоджають його потраплянню у кровотік. А ось якщо у вашому раціоні клітковини занадто мало, захищати ваші судини нікому — і рівень холестерину зростає.

Високий рівень цукру у крові

Ще одна причина, через яку варто їсти достатньо клітковини — її здатність регулювати рівень цукру у крові. Саме клітковина регулює швидкість, з якою цукор, що міститься у їжі, буде всмоктуватися у кров, і у підсумку допомагає тримати рівень глюкози у крові на безпечному рівні.

Біль у животі

Біль і подразнення у оболонці товстого кишківника також можуть бути пов'язані з низьким вмістом клітковини у раціоні. Деякі дослідження підтверджують прямий зв'язок між ризиком розвитку дивертикуліту — захворювання, за якого запалюється тканина, що вистилає внутрішню порожнину кишківника, — і нестачею клітковини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь