Кілька властивостей інжиру, які здатні покращити стан здоров’я людини

Зараз саме час їсти інжир. Розповідаємо, як саме він може поліпшити стан здоров'я і які властивості має, інформує Ukr.Media.

Фігове дерево

Інжир, фіга, фігове дерево, смоковниця, смоква — у рослини є багато назв. Вона належить до сімейства тутових і є родичем фікуса. Плід фігового дерева має унікальний солодкий смак, м'яку текстуру з хрустким насінням. У свіжому вигляді інжир досить швидко псується, тому найчастіше його висушують. У такий спосіб отримують поживні сухофрукти, які можна їсти протягом усього року.

Плід відрізняється ястиком — отвором на верхівці, схожим на бутон. До появи рафінованого цукру інжир використовували у якості підсолоджувача. Зараз його додають у багато рецептів, щоб надати страві витончений і багатий на відтінки смак.

Які поживні речовини є у інжирі

Інжир не містить холестерину і жирів. У ньому є такі важливі речовини, як вітаміни групи В, A і C, залізо, калій, кальцій, органічні кислоти, магній і дубильні речовини. Калорійність фрукта — приблизно 37 ккал. Сушений інжир за вмістом калію на третьому місці після фініків і горіхів.

Крім того, інжир багатий на фруктозу, клітковину, глюкозу і бета-каротин — природний барвник.

Корисні властивості інжиру

Ми вже розглянули склад продукту, з якого можна зрозуміти, що інжир — один з найкорисніших плодів серед існуючих. Високий вміст корисних речовин здатен повернути організм до нормального стану. Ось у чому полягають головні переваги фрукта:

Знижує високий кров'яний тиск

Гіпертонія — високий артеріальний тиск — може стати причиною інсульту і патологій серця. Це відбувається через те, що у організмі порушений баланс натрію: його або забагато, або занадто мало. Найчастіше зустрічається перше, оскільки цей елемент у вигляді солі міститься у багатьох продуктах. Як ми вже відзначили, інжир багатий на калій, який здатен усунути дисбаланс. Для контролю артеріального тиску фахівці рекомендують збільшувати рівень калію у організмі за допомогою дієти з інжиром. Також у плоді високий вміст клітковини, що сприяє виведенню надлишку натрію з організму.

Покращує травлення

Спектр проблем шлунково-кишкового тракту дуже широкий. Вирішувати їх допомагає збільшення споживання клітковини. Вона має пребіотичні властивості, живлячи бактерії кишківника і покращуючи тим самим загальний його стан. Також інжир відомий своїм проносним ефектом — за умови вживання у великій кількості.

Підтримує здоров'я кісток

Оскільки у плоді багато калію, кальцію, магнію і фосфору, він позитивно позначається на щільності кісток. Дослідники вже давно підтвердили, що вміст цих мінералів у інжирі у 3,2 рази більший, ніж у інших фруктах. Ця властивість плода не лише допомагає зробити кістки, зуби і нігті міцними та вберегти від переломів, але й запобігає остеопороз. Крім того, відомо, що багата на калій дієта здатна попередити його виведення з організму, яке спровоковане споживанням продуктів з високим вмістом солі.

Допомагає сформувати якісну дієту і контролювати вагу

Інжир обов'язково варто додати у раціон, якщо хочеться поліпшити поживну цінність дієти. Це також допоможе контролювати вагу. Плід надовго забезпечує відчуття ситості, зменшує голод і запобігає потребу у постійних перекусах. Також ключові поживні речовини покращують кровообіг, що підтримує здоровий стан організму.

Має антиоксидантні властивості

Антиоксиданти виконують у організмі роль певного щита, що перешкоджає потраплянню у нього інфекцій і розвитку захворювань. У свіжому інжирі містяться рослинні сполуки-антиоксиданти — поліфеноли. Вони запобігають реакцію кисню з іншими хімічними речовинами. Керуючи ключовими моментами окислення, ці елементи захищають клітини і тканини від пошкодження.

Моменти, на які варто звернути увагу під час вживання інжиру

У першу чергу, як ми вже згадали, інжир має проносну дію. Тому його не варто їсти у великих кількостях: кілька фруктів на день — найоптимальніший варіант.

Крім того, він може викликати алергію у людей, які не переносять пилок берези і натуральний латекс.

Оскільки під час взаємодії з іншими речовинами відбувається взаємна активність, їсти плід варто з обережністю. Також інжир може бути неетичним для веганів: деякі сорти рослини запилюють оси, що гинуть під час цього процесу.

Якщо лікар призначив вам дієту з низьким вмістом оксалатів — речовин, які зрештою є продуктом метаболізму гліцину і аскорбінової кислоти, — то краще утриматися від інжиру. Також, якщо вам призначили препарати для розрідження крові, не варто їсти інжир, оскільки у ньому міститься вітамін K.

Особливо обережно слід додавати у раціон плоди людям зі спеціальною дієтою. Необхідно проконсультуватися з дієтологом, який схвалить зміну харчових звичок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь