Кесарів розтин призводить до ризику серйозних ускладнень для породіль

Чи справді кесарів несе небезпеку для організму жінки?

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Canadian Medical Association Journal, кесарів розтин пов'язаний з підвищеним ризиком ускладнень для матері порівняно з природними пологами. Особливо це стосується жінок старших 35 років, інформує Ukr.Media.

«Ці результати будуть мати наслідки для клінічної практики. Лікарі повинні враховувати цей підвищений ризик при визначенні кращого способу пологів, особливо у разі породіль старшого віку», – говорить доктор Діана Корб, акушер та епідеміолог з Госпіталю Робера Дебре.

Популярність кесаревого розтину зросла за останні 20 років. Так, сьогодні одна з п'яти жінок воліє робити кесарів – часто з причин, які медиками сприймаються як сумнівні.

Хоча спостережні дослідження пологів шляхом кесаревого розтину вже існують, на їх результати міг вплинути стан здоров'я, необхідний для операції, а не сама процедура.

«Ускладнення можуть бути результатом стану, за якого довелося народжувати через кесарів розтин, а не самої хірургічної процедури, – через це між ускладненнями і кесаревим розтином міг бути встановлений можлива зв'язок», – говорить доктор Корб.

Дослідження вчених

Щоб зрозуміти, чи пов'язані пологи за допомогою кесаревого розтину з ускладненнями у породіль, дослідники з Франції взяли підгрупу більш великого дослідження (EPIMOMS), щоб порівняти 1444 жінки, у яких були ускладнення після пологів, з 3464 жінками, у яких таких ускладнень не було, в шести французських регіонах.

Вони шукали фактори, які могли вплинути на результати, і скорегували базовий ризик. Фахівці виключили жінок з проблемами зі здоров'ям, які могли призвести до цих ускладнень.

Дослідники виявили, що у жінок, які народжували через кесарів розтин, підвищений ризик серйозних ускладнень після пологів, особливо якщо їм більше 35 років.

Незважаючи на те, що серйозні ускладнення у матерів в цілому поширені, дослідження показало, що для жінок до 35 років ризик виникнення серйозних ускладнень після кесарева розтину приблизно в 1,5 рази вищий, ніж у тих, хто народжував природним шляхом, а для жінок від 35 років і старше цей ризик майже вдвічі більший. Найчастіше ускладнення після пологів припускають крововилив, так як з віком здатність матки скорочуватися погіршується.

«Наші результати піднімають питання про практики деяких акушерів, які роблять кесарів розтин в силу віку вагітних, можливо, з розрахунком на те, що в майбутньому у них вже не буде нових вагітностей. Цю практику слід удосконалити, щоб убезпечити породіль старше 35 років від виникнення ускладнень», – говорить доктор Корб.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь