Колаген: які типи бувають, як правильно приймати для молодості і краси

Колаген став справжньою зіркою — що косметології, що нутріціології. Ми вивчили, що просто мазати обличчя навіть найпрекраснішими кремами мало, оскільки краса, здоров'я та молодість шкіри починаються зсередини. А довкола величезна кількість добавок з колагеном у пігулках та порошках — і зовсім незрозуміло, які з них кращі й взагалі, чи працюють вони? Розбираємось у питанні разом, інформує Ukr.Media.

Типи колагену

Почнемо спочатку. Для тих, хто не в курсі, колаген — це найпоширеніший білок у нашому організмі. Він є основним компонентом сполучних тканин, з яких складаються деякі частини тіла, включаючи кістки, зв'язки, шкіру та м'язи. Він становить одну третину всіх видів білка та забезпечує структуру шкіри, а також зміцнює кістки. Всі ці властивості роблять колаген відмінним засобом, який допомагає зміцнити шкіру, надає їй еластичність та зволожує, роблячи її більш еластичною та м'якою.

Колаген буває різних типів: 1, 2 і 3. Кожен з них має різну амінокислотну послідовність. Колаген 1 типу: знаходиться в сухожиллях, зв'язках, рогівці очей, кістках та епідермісі. Колаген 2 типу: міститься у хрящах. Колаген 3 типу: розташовується у шкірі та кровоносних судинах.

«У складі всіх типів амінокислоти: гліцин, пролін та гідроксипролін, іноді званий трипептид, але вони розташовуються по-різному. Тобто, якщо виникає конкретна проблема зі шкірою, вирішувати її потрібно адресно, а не просто пити аби якийсь колаген або щодня вживати холодець. Тобто ефект, можливо, і буде — але зовсім не такий (або зовсім не такий), який вам був потрібний спочатку.

З віком рівень колагену постійно знижується

З 18 років вміст колагену в організмі починає знижуватися: навіть коли ми правильно і збалансовано харчуємося, амінокислот, що надходять з їжею, поступово починає бракувати. Шкіра стає менш пружною, з'являються зморшки, суглоби починають "скрипіти" і втрачають рухливість, порушується робота ШКТ (так, причина — в тому числі, в колагені, точніше, в його нестачі).

Ок, почали приймати колаген у добавках. Що відбувається?

Більшість амінокислот йдуть на поповнення нестачі енергії та на поповнення дефіциту білка в організмі. Тобто: перш ніж пити колаген, сидячи на дієті з трьох листочків салату з двома крапельками роси, змінюємо харчування. На практиці це означає ось що: білок їмо щодня і не менше 50 г., це дві великі порції м'яса, риби, курки або бобових, тоді добавки працюватимуть на повернення молодості шкіри, а не на більш насущні, з погляду розумного організму, проблеми.

Який колаген кращий?

Приймати потрібно гідролізований чи пептидний колаген, він краще вбирається у кров і йде туди, куди треба. Колагенові комплекси з гіалуронкою теж показали свою ефективність, вони допомагають покращити тон та текстуру шкіри, зменшують кількість та глибину зморшок. Добре, звичайно, для посилення ефекту застосовувати засоби з гіалуронкою і зовнішньо.

Важливо: колаген найкраще працює у зв'язці з вітаміном С, біотином і цинком — результати побачите швидше і вони будуть стійкішими.

Інформація, представлена в цій статті, призначена виключно для ознайомлювальних цілей і не розглядається як заміна професійної медичної консультації, діагнозу або лікування.

Автор не рекомендує самостійно лікуватись або використовувати недоведені методи лікування. Нагадую, що звернення до лікаря та дотримання рекомендацій доказової медицини є єдиним вірним рішенням у боротьбі з різними захворюваннями.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь