Корисний сніданок, який здатний поліпшити стан крові та загальне здоров’я організму

Серед продуктів, які дієтологи відносять до корисних та рекомендують включити до раціону, є такі, які можуть бути як гарніром, так і самостійною стравою, інформує Ukr.Media.

Понад десять років тому прихильники здорового харчування звернули увагу на таку давню культуру, як кіноа. Причин кілька. Продукт не тільки поживний, але й відрізняється високим вмістом фосфору, цинку, кальцію, заліза та вітаміну B9 (фолієвої кислоти).

Зазначається, що вітамін B9 "необхідний для процесів утворення, розвитку та дозрівання клітин крові". Лікарі також вказують на цінну клітковину в кіноа, яка допомагає виводити токсини з організму.

Деякі фахівці взагалі вважають страви з кіноа — ідеальними для сніданку. Можна поєднувати цю культуру з йогуртом, фруктами (зокрема сушеними), а також з арахісовою олією.

Як гарнір кіноа добре поєднується з куркою або індичкою.

До речі, є і звичний для української людини продукт, який за вмістом грубих волокон і білка, цілком еквівалентний кіноа. Мова про гречку. Найкращий вітчизняний аналог кіноа — гречка, наголошують фахівці.

Однак додають, що за кількістю фолієвої кислоти гречка програє — 3% проти 10% у кіноа. Втім, фолієву кислоту можна отримати зі свіжої зелені, яку легко можна додати в ту ж кашу.

Тим часом, дослідники під керівництвом вчених з університету провінції Цзілінь у Китаї з'ясували, що біоактивні сполуки в кіноа позитивно впливають на мікрофлору кишечника та сприяють підтримці нормальної роботи серцево-судинної системи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь