Користь холодної води як головне джерело краси та молодості, яке не вимагає грошей

У чому користь загартовування? «Холодна вода — найкращий провідник здоров'я», — вважали люди у всі часи, тому ні парні з чарівними дівами, ні баньки з медовим нектаром не утримували їх від бажання купатися в джерельних водах або з головою поринати в морозні купелі. Так, гаряча вода завжди була розкішшю, але не тільки це спонукало людей загартовуватися. Вони відчували, як міцніє їх тіло і дух, як холод покращує самопочуття і відроджує жагу до життя, змушуючи серце битися частіше, а розум забути про меланхолії. І чи це не показник?

Як змусити себе встати під холодний душ у сучасному світі з його позамежним рівнем комфорту? Потрібно розвивати розуміння, для чого вам це потрібно, прикидати всі бонуси, які ви отримаєте для свого здоров'я. Ми зі свого боку обіцяємо розповісти про користь холодної води як головне джерело краси та молодості, який не вимагає грошей, а тільки вашої мужності і ентузіазму, інформує Ukr.Media.

Активізується імунітет

Вчені різних країн не раз проводили експерименти, досліджуючи, як впливає обливання вранці на організм людини. Вже по закінченню місяця були отримані перші позитивні результати. Учасники експерименту відчували себе краще. У них налагоджувався апетит, сон ставав міцнішим і глибшим, а в крові збільшилася кількість Т-лімфоцитів. Чому? Холодна вода стимулює імунну систему. Організм стає більш стійким до вірусів та інфекцій. Також поліпшується кровообіг, тому відпускають головні болі, стабілізується тиск. І це показник!

Відбувається стабільна втрата ваги

Ні, не швидко. За місяць люди втрачали всього пару кілограмів, зате за рік цифри набігали до 8-10 кілограм. Це при тому, що піддослідні не змінювали харчових звичок і не особливо захоплювалися спортом. Чому загартовування має такий ефект? Тому що тілу потрібно зігрітися, і воно починає активно спалювати жирові запаси для вироблення тепла. Крім того, в 5 разів прискорюється метаболізм, що теж робить свою справу. Включається симпатична нервова система (яку наше тіло задіє під час стресів або активних фізичних навантажень). Їжа швидше перетворюється в енергію, не відкладаючись в жири.

Гармонізується настрій, підвищується уважність

Невеликий стрес під час обливання надає позитивний ефект на психіку людини. Тіло приходить в тонус, проходить млявість, апатія і навіть депресія. При регулярному загартовуванні холодною водою рецептори шкіри посилають активні сигнали в різні центри нервової системи, так відбувається її «перезавантаження». Якщо якісь гормони не виділялися — вони починають це робити. Якщо якісь системи в тілі працювали неправильно — їх діяльність коригується. Крім того, в кров виділяються ендорфіни і адреналін, які допомагають підбадьоритися, сконцентруватися на майбутніх справах і почати день на позитиві.

Омолоджує тіло, волосся зміцнюються

Якщо ви втомилися від розтяжок і прищів на шкірі, якщо ніякі методи не допомагають боротися зі зморшками на обличчі, найбільш вірне рішення — почати приймати холодний душ. Гаряча вода занадто сильно відкриває пори, травмує кровоносні судини і висушує тіло. Тоді як холодна вода відмінно розслаблює м'язи, запускає систему кровообігу і звужує пори, перешкоджаючи втраті вологи клітинами і корисних мікроелементів. Не просто так спортсмени приймають крижані ванни. А перукарі при митті голови обполіскують волосся прохолодною водою. Це робить їх більш міцними, блискучими і шовковистим.

Підвищується стресостійкість організму

Кожне обливання — це маленький стрес для тіла. В результаті цього прискорюється дихання (а разом з ним збільшується споживання кисню). Скорочуються м'язи, частішає пульс, активізується робота надниркових залоз. Так тренується серцевий м'яз, прокачується об'єм легенів. Клітини тіла насичуються киснем. Робота організму активізується, що покращує загальне самопочуття, роблячи людину невразливою перед лицем щоденних проблем і стресів.

Користь загартовування очевидна. Але, зрозуміло, будь-який інструмент треба використовувати з розумом! Обливання холодною водою не рекомендується для людей зі слабким імунітетом, хворобами серця, ГРВІ, гіпертонікам. В цьому випадку потрібно бути обережними, починати з малих доз, а краще — вивчити методику контрастного душу, яка не менш ефективна. Пам'ятайте, пара хвилин з ранку — це така дрібниця, яку ви можете подарувати своєму тілу. Не лінуйтеся піклуватися про своє здоров'я вже зараз, і воно обов'язково відповість вам взаємністю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь