Лікарі розповіли, чому з’являються чорні вугрі і як їх позбутися

Проблема прищів є однією з найпоширеніших у сучасній косметології. Вони можуть стати справжнім випробуванням для будь-якої людини, інформує Ukr.Media.

Експерти зазначили, що чорні вугрі — це попередники акне. Зазвичай вони з'являються в період статевого дозрівання.

Вугрі виникають через те, що тіло виробляє занадто багато шкірного сала. Причина лежить у гормонах, які називаються андрогенами. Підвищена кількість андрогенів призводить до посиленого росту волосся на тілі в нетипових місцях, до появи вугрового висипання (акне), підвищення жирності шкірних покривів, випадання волосся на голові, зміни тембру голосу і статури. Усе це типово в період статевого дозрівання. Але також підвищення андрогенів може відбуватися і в інші періоди життя, наприклад під час вагітності, коли в жінки "скачуть" гормони.

Медики розповіли, як регулювати андрогени й нормалізувати виділення шкірного сала.

У цьому може допомогти вітамін А. Є різні креми, які містять цей вітамін. Засіб треба втирати в шкіру, щоб він почав впливати на чорні вугрі й сальні нитки. Але все ж таки будь-яку проблему слід вирішувати зсередини. Тому треба почати приймати якомога більше вітаміну А. Він нормалізує вироблення шкірного сала, знімає запалення і сприяє звуженню пор. Також потрібно приймати вітамін D, омега-3 жирні кислоти, які допомагають зменшити виділення шкірного сала. Усі три нутрієнти містяться в риб'ячому жирі, яйцях, вершковому маслі, молоці, яловичій печінці. Для того, щоб регулювати андрогени, потрібно почати приймати ці продукти. Крім цього, дієта має містити темно-зелені листові овочі, темні або яскраві кольорові фрукти, наприклад папайю, апельсини, а також моркву і жовті овочі, наприклад кабачки, гарбуз.

Також лікарі додали, що постійні перекуси, особливо ввечері та перед сном, підвищують інсулін, який потім підвищує андрогени. Внаслідок чого на обличчі з'являються прищі та акне. За їх словами, знизити вироблення шкірного сала може допомогти інтервальне голодування. Але в будь-якому разі для встановлення точної причини проблем зі здоров'ям шкіри та складання плану лікування слід звернутися до фахівця.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь