Лайфхаки: як швидко позбутися від синців, опіків, ран

Рани

Їх промиваємо розчином кухонної солі – він підсушує рану і не перешкоджає її загоєнню. А ось від йоду й зеленки краще відмовитися. У США проводилися дослідження ранозагоювальних препаратів по їх дії на клітини шкіри, і з'ясувалося, що зеленка і йод знезаражують, але в той же час заважають клітинам шкіри відновлюватися. Після них клітини як «укушені», вони не можуть нормально ділитися. Тому ці препарати уповільнюють загоєння рани, інформує Ukr.Media.

При першій допомозі можна використовувати йод і зеленку, але тільки для обробки країв рани, щоб в неї не потрапила інфекція. Не треба нічого всередину заливати, тільки обробляємо краї. Адже всередині самої рани чисто, а шкіра і до події була не дуже чистою, а після стала ще брудніше. Тому коли поверхню потрібно убезпечити наносимо засіб по краях рани своєрідним кільцем.

Укуси комарів

Не треба мазати їх зеленкою, вона не допоможе. Комар, коли кусає, запускає в нас знеболюючу речовину, щоб ми не розуміли, що він нас вкусив. І не тільки комар, але і інші комахи діють аналогічно. І цей розчин, запущений у нас, кислотний. Щоб його нейтралізувати, потрібнен або розчин соди, або терта картопля. Але основний і найбльш надійний засіб – нашатир. Просто пальчиком вмочили, помазали – раз і готово. Тільки не треба заливати або робити примочки-компреси, інакше на шкірі залишаться опіки.

Удари і розтягування

До місця травми потрібно відразу прикласти холод (і прикладати далі на 15-20 хвилин кожні 1,5-2 години до двох діб), пошкоджену ногу підняти, оптимально – на рівні серця (не потрібно піднімати занадто високо, інакше в нозі почнуться ниючі болі). Це потрібно, щоб уникнути набряку і поліпшити відтік крові від пошкодженої ділянки. Якщо гематома все-таки виникла, то краще скористатися засобом місцевої дії, що містять гепарин. Робити теплі компреси або розтирати травмоване місце розігріваючими мазями в перші дні не потрібно.

При розтягненні зв'язок та підозрі на вивих потрібно відразу зафіксувати кінцівку в стані спокою: для рук це косинка через шию під лікоть, для ніг – шина з міцних підручних предметів (дошка, гілка дерева тощо). Якщо болить не сильно, то постарайтеся обійтися без таблеток. Показанням до їх прийому є такий біль, коли ви не можете зосередитися на повсякденних справах або спати вночі. Полегшити біль і зменшити набряк можуть зовнішні нестероїдні протизапальні засоби, вони продаються без рецепта.

Опіки

Тут найголовніше – холод. В першу чергу не хімічні речовини, а саме охолодження. Справа в тому, що після сонячного опіку промінь продовжує руйнувати тканину, навіть коли ви вже пішли з-під сонця. Все глибше, глибше, глибше. Цей процес триває перші два дні. Тому при сонячному опіку найперше – не дати йому поширитися далі. Значить, потрібно охолоджувати поверхню – наприклад, приймати холодний душ. На другому етапі вже використовуємо легкі пінки (депантенол, бепантен тощо) протягом тижня. Потім можна перейти на креми.

Звичайним косметичним кремом відразу ні в якому разі мазати опік не потрібно. Всі ці креми на початку можуть погіршити ситуацію, тому що вони зберігають тепло.

Синці

А навіщо їх лікувати? Якщо тільки естетично вони заважають. Справа в тому, що розчинення синця у людини – це певний показник сили імунітету.

У першу чергу потрібно не допустити набряк. Якщо відразу після травми (стукнулися плечем) треба заморозити це місце, щоб судини звузилися і не кровили. Тоді гематома зменшиться, і синяк буде набагато меншого розміру. Тому охолодження – першу добу кожні дві години на 15-20 хвилин. Баню виключити! Інакше кров поллється навіть з тих судин, з яких не повинна.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь