Надлишок яких вітамінів та мінералів може спровокувати випадіння волосся

Хоча вітаміни та мінерали часто асоціюються у нас із поліпшенням здоров'я, їх надмірне вживання може призвести до негативних наслідків. Особливо це стосується випадіння волосся — деякі поживні речовини, споживані в надлишку, можуть принести більше шкоди, ніж користі, інформує Ukr.Media.

Ось за чим експерти рекомендують стежити.

Вітамін А

Цей незамінний поживний елемент міститься в багатьох продуктах, звідки його цілком можна отримати в достатній кількості. Він відіграє важливу роль в імунітеті, підтримує здоров'я шкіри, зір, репродуктивну систему, зміцнює стінки судин, але його надлишок може спричинити випадіння волосся.

Біотин

Біотин, який часто хвалять за його корисні властивості для здоров'я волосся, належить до вітамінів групи В, і стає проблематичним лише у великих дозах. Токсичність біотину, спричинена надмірним споживанням, може призвести до випадіння волосся, знебарвлення шкіри, тріщин на губах, проблем зі сном та інших проблем зі здоров'ям. Звертайте увагу на вміст біотину, особливо в добавках для волосся, шкіри та нігтів.

Залізо

Дефіцит заліза призводить до анемії — стану, який спричиняє випадіння волосся. Однак надлишок заліза також може виявитися згубним. Гемохроматоз, захворювання, що виникає через перевантаження залізом, має як один зі своїх початкових симптомів випадіння волосся.

Селен

Часто включається разом із біотином до добавок для волосся та шкіри, проте існує мало доказів, що підтверджують роль селену в рості волосся. Надмірне споживання селену може призвести до випадіння волосся, ламкості нігтів, шкірних висипів, нудоти тощо.

Вітамін Е

Ще один популярний інгредієнт у добавках для волосся, шкіри та нігтів, вітамін Е вкрай важливий для загального здоров'я. Однак перевищення рекомендованої кількості може спричинити проблеми з травленням, захворювання щитоподібної залози, слабкість і навіть випадіння волосся.

Цинк

Цей мінерал необхідний для сильної імунної системи та здорового росту волосся. Але перевищення рекомендованої добової норми в 10 міліграмів також може спровокувати випадіння волосся. Більшість людей можуть отримати достатню кількість цинку завдяки збалансованому харчуванню.

Перш ніж приймати будь-які добавки, проконсультуйтеся з лікарем, щоб пройти обстеження і здати аналіз крові. Виявлення потенційного дефіциту дає змогу цілеспрямовано приймати добавки, які справді принесуть користь вашому волоссю та загальному здоров'ю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь