Найкращі пози для сну при болях у попереку

За словами медиків, при болях у попереку певні пози можуть допомогти позбутися відчутного дискомфорту за рахунок розслаблення м'язів. На думку лікарів-остеопатів, однією з кращих поз для сну у таких випадках є положення тіла на боці з подушкою між колінами. Потрібно лягти на бік так, щоб між талією і матрацом не було проміжків, при необхідності можна підкласти під тіло додаткову подушку. Така позиція оптимально підтримує стегна, таз і хребет, інформує Ukr.Media.

Також серед кращих поз для сну при болях у попереку експерти виділяють відпочинок на боці в позі ембріона. Вони рекомендують спочатку лягти на спину, потім обережно повернутися на бік, притиснути коліна до грудей і скрутити тулуб. У такому положенні слід періодично перевертатися на інший бік.

Скручування тулуба відкриває простір між хребцями, що, у свою чергу, знижує механічне здавлення і біль.

Ще одна хороша поза для сну — на животі з підкладеною під нього подушкою. Лікарі зазначають: така позиція ефективна при дегенеративних захворюваннях міжхребцевого диска та перенапруженні м'язів спини. Пам'ятайте, що в такій позі не обов'язково мати подушку під головою — якщо некомфортно, її краще прибрати.

Також при проблемах із хворим попереком можна спати на спині з подушкою під колінами, яка сприяє утворенню правильної кривої в нижній частині спини. Завдяки цьому зменшується напруга, вирівнюється хребет. Для додаткової підтримки можна помістити під поперек маленький згорнутий рушник або валик.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь