Неприємна правда про косметику, яка позбавляє куперозу. І що насправді прибирає судинну сітку та почервоніння на обличчі

Косметика не може стерти з лиця купероз, бо такий засіб за законом вважався б лікарським!

Почнемо здалеку, що взагалі таке купероз. Це "судинний" тип розацеа (Vascular rosacea), у всіх країнах він називається лише так. Але захворюванням це не являється, інформує Ukr.Media.

Так що не лякайтеся, якщо вас хтось лякатиме, мовляв, купероз — це системне захворювання. Ні, це не так, будь-який грамотний дерматолог вам скаже те саме, що написано 2-3 реченнями тут раніше.

Оскільки купероз — це розширені судини у глибоких шарах шкіри, його плутають з варикозом. Хоча це зовсім різні речі. Судинні сіточки на обличчі маленького розміру, рідко болять і найчастіше з'являються на щоках та крилах носа. Проблема винятково косметична.

Оскільки купероз є різновидом розацеа, то причини його появи аналогічні: спадковість та зовнішні фактори — сильні перепади температури, вживання алкоголю, УФ-випромінювання, гостра їжа, навіть чай. Загалом усе те, що розширює судини.

Судини розташовані у глибоких шарах шкіри. І ніяка косметика, яка спокійно продається поза аптеками, не здатна проникнути так глибоко, щоб звузити судини. Інакше за законом вони реєструвалися б як лікарські препарати. Ось чому не існує "косметики від куперозу".

Яка косметика стане в нагоді тим, у кого купероз?

Це точно не кислотні пілінги, які можуть лише посилити почервоніння: надмірне лущення дратує шкіру, а судини ще більше розширюються.

Очищення має бути м'яким, найкраще використовувати ензимні пілінги.

Влітку обов'язкові сонцезахисні засоби. У домашньому догляді треба використовувати все те, що збільшує бар'єрні властивості епідермісу ( зовнішнього шару шкіри). Це креми та сироватки з такими компонентами:

  • пантенол;

  • вітаміни С, Р та К;

  • екстракти водоростей, каштану та центели.

Що допоможе позбутися куперозу?

Відразу обмовимося, що не існує процедури, яка раз і назавжди позбавить вас куперозу. Як мінімум тому, що з віком стінки судин стають слабшими.

А процедури є. Ось маленький перелік.

1. Фототерапія

Є такі процедури, як IPL-терапія та BBL-терапія.

Суть процедури простою мовою. На шкіру впливають світлові хвилі різної довжини. Залежно від показників світлових хвиль піддаються впливу різні компоненти шкіри: пігмент, гемоглобін, колаген.

Від світла — фотони. Вони взаємодіють із нашими групами атомів — хромофорами. Внаслідок такої взаємодії утворюється теплова енергія, яка "випалює" судину. Навколишні тканини при цьому не будуть порушені, бо світло різних хвиль, працює з різними компонентами.

IPL-терапія проводиться на корейських чи ізраїльських апаратах, а BBL-терапія проводиться на американському апараті, він набагато точніше працює.

2. Кріотерапія

Під впливом низьких температур судини руйнуються. З низькими температурами працювати дуже складно, і завжди може піти щось не так, особливо з жировою клітковиною.

3. Склеротерапія

Популярна у видаленні судинних сіток на ногах. Але також може бути застосована у разі куперозу на обличчі.

Суть проста: у кожну судинку заливають спеціальний розчин, який дратує внутрішні стінки судин. Вони опухають, склеюються, кровотік по венах слабшає. А оскільки у венах припиняється накопичуватися кров, то судинні сітки стають не такими видимими. Протягом трьох тижнів у тих місцях, куди кололи розчин, утворюється рубцева тканина та судини повністю зникають.

4. Лазер на фарбниках PDL

Промінь проникає в кровотік, взаємодіє з гемоглобіном, насиченим киснем (оксигемоглобін). Через цю взаємодію виділяється теплова енергія, яка руйнує стінки судин.

Методик рятування від куперозу ще багато, але вони не настільки популярні, як перераховані вище.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь