Обережно, чай! Чому лікарі забороняють пити чай в пакетиках?

Все ще «граєтесь» такими зручними і швидкими чайними пакетиками? – Дуже навіть дарма, адже людина, яка себе поважає, не буде закидати в свій організм що попало… Сьогодні ми постараємося раз і назавжди відбити у читачів бажання купувати «сурогатний» чай і розкриємо всі секрети недобросовісних виробників, інформує Ukr.Media.

З чого роблять пакетований чай?

Чай в пакетиках дає шахраям можливість обманути нас, і помістити замість подрібненого якісного чаю чайний пил, тобто відходи чайного виробництва. В Індії та у Китаї ці відходи не використовують, їх купують недобросовісні виробники чаю. Ціна 10 кг чайного пилу – всього 10$, тобто собівартість упаковки такого чаю вимірюється копійками. У деяких чайних пакетиках можна виявити не тільки пил, але і траву, тирсу і іншу нісенітницю (як у нас кажуть, «віник»).

Неозброєним оком вміст чайного пакетика проаналізувати непросто, але визначити підміну подрібненого чаю дешевим пилом все ж можна. Досить відкрити упаковку чаю і оцінити її чистоту – якщо бурий порошок висипається крізь пакетики і бруднить коробку, то вам належить «пригощатися» чайним пилом.

Навіть якщо коробка виявилася чистою, немає ніяких гарантій, що справжній подрібнений листовий чай не пережив термін своєї придатності (такого «товару» 20%, і найчастіше його фасують саме в пакетики). Прострочений чай не тільки втрачає всі свої корисні властивості, але і містить афлатоксин – продукт життєдіяльності мікроскопічних грибків. Це дуже небезпечна для здоров'я речовина, яка у великих концентраціях викликає незворотні ураження печінки.

Термін придатності чаю – 3 роки. На перший погляд, здається, що все просто: можна подивитися термін виготовлення на упаковці, додати три роки і порівняти з сьогоднішньою датою. Однак на упаковці вказується не час збору з плантацій, а дата розфасовки – при цьому саме чайне листя могли десятиліттями зберігати в якомусь підвалі…

Як перевірити, чи можна пити куплений чай?

Ціна ролі не грає – адже саме дорогі сорти чаю найчастіше підробляють. Але якщо після заварювання чаю на поверхні напою з'являється невелика пінка – свіжий чай, якщо немає – то його зібрали більше двох років тому. Зіпсований чай так само залишає після себе темний слід-осад на стінках чайнику.

Кілька слів про фарбники і ароматизатори

Чому пакетики так швидко заварюються? Тому що дешевше купити чай низької якості (старе і грубе чайне листя, пил), додати до нього барвник і видати за вищий сорт (найбільш молоді і ніжні листя). Правда, в описі складу на упаковці барвники не зазначаються. Виявити барвники в чаї легко – достатньо опустити пакетик з чаєм в холодну воду. Якщо вона починає забарвлюватися (так само може помутніти вода), то це завдяки фарбі. Ще можна покласти часточку лимона – натуральний чай швидко посвітлішає.

«Фруктовий» та «квітковий» чай в пакетиках (та й листовий теж) часто містить велику кількість ароматизаторів – ними виробник намагається приховати відсутність природного смаку і запаху чаю. Ці хімічні ароматизатори («ідентичні натуральним») в десятки разів дешевше та і до того ж сильніше натуральних. А шматочки сушених фруктів (відходи іншого харчового виробництва) додають лише для того, щоб можна було вказати їх у складі.

Виробники харчових продуктів рідко вказують, які саме ароматизатори входять до складу продукту. І не випадково – адже синтетичні ароматизатори містять токсичні речовини, які сприяють зростанню ракових клітин, викликають порушення функцій печінки, змінюють обмін речовин. Ці ефекти проявляються не відразу, оскільки всіляка хімія любить спершу накопичуватися в організмі, підриває захисні сили організму, а вже потім завдати удару по всім системам органів. Ось такі «чайні церемонії»!

Фтор

Група вчених на чолі з Майклом Уайтом з медичного коледжу при університеті Вашингтона з'ясувала, що вміст фтору в пакетованому чаї перевищено в рази. Вони провели експеримент, під час якого заварили чай швидкого приготування десяти різних сортів – для цього використовувалася вода, яка не містить фтору взагалі. Вимірювання його рівня в отриманому напої показало цифри до 6,5 частин сполук фтору на мільйон при нормі не більше 4 частин.

Науці давно відома здатність листя чаю накопичувати в собі фториди – і чим нижчий сорт чаю, тим більше старі листя встигають їх «ввібрати». Медики попереджають, що перевищення концентрації фтору в організмі викликає ущільнення кісткової тканини і підвищує її крихкість. Далі може розвинутися таке захворювання, як флюороз скелета, яке супроводжується утворенням кісткових шипів і зрощенням хребців, болями в кістково-суглобових тканинах, потемніння зубної емалі і т. д.

А що з папером?

Більшість чайних пакетиків зроблені з фільтрувального паперу (рідше нейлону). Він виготовляється з целюлози і бавовни, але є одне «але»… Спробуйте насипати чай у паперову серветку і заварити її : коли ви почнете розмішувати заварку, папір порветься і перетвориться на кашу. Чому ж тонкий і напівпрозорий пакетик залишається напрочуд міцним після довгого перебування у воді?

Справа в тому, що в абсолютній більшості випадків фільтрувальний папір піддається просоченню спеціальними синтетичними смолами, розчиненими у спирті або ацетоні. Після просочення фільтрувальний папір набуває додаткову стійкість до механічних, термічних і кліматичних впливів: паперові волокна виявляються міцно зв'язаними в місці перехрещення, і не страшні їм ні енергійні помішування ложкою, ні лимонний сік, ні інші агресивні дії.

Тому якщо ви хочете бути здоровими, а так само підтримувати імідж успішної і думаючої людини, не піддавайтеся спокусі заощадити дві-три хвилини з допомогою пакетика чаю. Навіть якщо ви завантажені роботою в офісі, ви цілком заслуговуєте випити цей підбадьорливий напій з керамічної чашки – а не помиї з пластикового стаканчику.

Приємного вам чаювання!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь