Офтальмологи дослідили, що темний шоколад покращує зір і перешкоджає виникненню глаукоми

За поточними оцінками ВООЗ, майже 1,5 мільйона населення землі страждає від різних очних захворювань. Кількість короткозорих серед дітей і дорослих невпинно зростає з 50-х років минулого століття. Вчені звинувачують в цьому не тільки напружену ситуацію в соціумі, збільшення навантаження на очі, але і погану спадковість, інформує Ukr.Media.

Це додало роботи біологам і медикам, які кинулися знову тестувати продукти для поліпшення стану очей і розробляти нові методи відновлення зору без хірургічного втручання. Наприклад, всім відомо, що активне поїдання моркви, чорниці та лохини дозволяє очам швидко прийти в норму після травм і опіків сітківки. Однак така дієта не здатна покращити саме зір.

Продукти, корисні для зору

Доктор Джеф Рабін і його колеги з Університету Втіленого Слова в Сан-Антоніо, штат Техас, вирішили перевірити популярну ідею про те, що шоколад покращує роботу очей. Вони запросили 30 добровольців для проведення тестів на пильність до поїдання шоколадки і через 2 години після обіду. Група випробовуваних дегустувала наосліп шоколад з 72 % вмістом какао і молочний шоколад.

Приблизно через 2 години кожен учасник пройшов візуальне тестування, використовуючи стандартні буквені таблиці. Згідно зі звітом, ті, кому давали темний шоколад, повідомляли про підвищення контрастності і чіткості зору, особливо при читанні дрібного тексту, на відміну від тих, кому було запропоновано молочний шоколад.

Враховуючи досвід попередніх досліджень, гіркий шоколад регулярно показує позитивний вплив на здоров'я, можна з упевненістю включати його в свій раціон. Вибирайте шоколад з не менше 72 % какао в складі – саме такий продукт багатий на антиоксиданти флавоноїди (від 50 % до 90 %). Вони знімають запалення, збільшують приплив крові до сітківки, зорових шляхів і кори головного мозку.

А ось в солодкому молочному шоколаді флавоноїдів всього від 10 % до 50 %, дуже багато цукру і велика кількість жиру. Він неймовірно калорійний і провокує різкі скачки інсуліну в крові, тому намагайтеся вживати його як можна рідше і віддавайте перевагу гіркому шоколаду.

Привід для радості є не тільки у ласунів, але і у шанувальників благородних напоїв. Валеріановое вино – відмінний спосіб поліпшити не тільки зір, але і зміцнити нервову систему. Намагайтеся, щоб продукти, що поліпшують зір, частіше бували на вашому столі.

Не забувайте вживати риб'ячий жир, який запобігає руйнуванню структури ока. Забезпечте органам зору постійне підживлення вітамінами В12 і В2, які містяться в сирі, кислому молоці, водоростях (ламінарія, спіруліна, хлорелла), пивні дріжджі, соєвий соус тофу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь