Ось що буде з вашим тілом якщо ви будете недостатньо пити води

При недостатній кількості води в організмі виникає сигнал — відчуття спраги. Але насправді все не так просто, необхідно звернути особливу увагу на реакцію свого тіла, інформує Ukr.Media.

Більшість людей мало п'ють простої чистої води, замінюючи її соками, газованою водою, чаєм або кавою. Це неправильно! Воду не можна замінити ніяким напоєм.

Брак води в організмі призводить до порушення різних біохімічних процесів, накопичення токсинів і зневоднення всього організму. Іноді відбувається раптова дегідратація, внаслідок перегрівання і рясного потовиділення влітку в спекотні дні, також організм різко втрачає воду при проносі, високій температурі тіла і блювоті.

Хронічне зневоднення відбувається не так різко, організм людини адаптується до нестачі води, але це негативно позначається на всіх органах людини. Шкіра починає лущиться, людина може часто без причини втрачати свідомість.

Ви можете самостійно дізнатися чи вистачає вам в організмі води, прочитавши перераховані ознаки дегідратації.

1. Відчуття сухості в роті. Це перший сигнал про те, що ваш організм вимагає воду! Саме воду, але не газовану воду, сік або чай.

2. Сухість шкірного покриву. Шкіра показує все чого не вистачає організму всередині. Саме її сухість і лущення може сигналізувати про зневоднення організму.

3. Періодичне сильне відчуття спраги. Буває що людина п'є воду і не може втамувати спрагу — це вже досить сильне зневоднення. Таке часто буває після випитого великої кількості алкоголю, бо він здатний сильно просушувати людський організм.

4. Відчуття сухості очей. Недостатня кількість води в організмі викликає пересихання слізних каналів, внаслідок чого відчувається свербіж і сухість очей. При таких симптомах просто необхідно випити води. Особливо на таке явище необхідно звертати увагу людям, які користуються лінзами.

5. Потемніння сечі і зменшення її кількості. Якщо ви помітили потемніння сечі і її обсяг зменшився, при цьому у вас немає інших симптомів швидше за все вам потрібно більше вживати води.

6. Збільшення частоти пульсу. При нестачі води в організмі, кров стає густою і їй важче циркулювати, внаслідок чого відбувається збільшення навантаження на серцевий м'яз і частішає пульс і серцебиття.

7. Хворобливі відчуття в суглобах. Наш організм дуже складний "механізм". Кістка людини на закінченні покрита хрящовим речовиною, яке має в своєму складі 80% води. Воно призначене для зменшення тертя кісток при рухах, тому при хронічному зневодненні організму з'являється відчуття болю в суглобах.

8. Втрата маси м'язів. У складі м'язів є велика кількість води і коли вода в організм надходить в недостатній кількості — м'язова маса зменшується. Для уникнення цього лікарі рекомендують між тренуваннями обов'язково пити воду.

9. Постійне відчуття втоми і недосипання. Коли людина п'є мало води, тоді організм компенсує нестачу забираючи воду з крові, а це веде до нестачі кисню. Людина відчуває втому, хочеться спати навіть якщо щоденний сон триває не менше восьми годин.

10. Порушення роботи органів травної системи. Для вироблення слизу, яка захищає шлунок від руйнівної дії кислоти потрібна вода. При її нестачі з'являється печія і інші неприємні розлади шлунково-кишкового тракту.

Для уникнення всіх перерахованих вище неприємних явищ необхідно вживати воду в достатній кількості протягом усього життя.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь