Постійно мучить спрага: на які захворювання може вказувати даний симптом

Спека, інтенсивне тренування, вживання гострої і жирної їжі можуть змушувати людину хотіти пити більше звичайного. Але якщо вас постійно мучить спрага без видимої на це причини, слід звернути увагу на своє здоров'я. Це може бути ознакою певних змін в організмі, у тому числі розвитку серйозних захворювань, інформує Ukr.Media.

Цукровий діабет

Розвиток інсулінорезистентності призводить до того, що ниркам доводиться працювати більш активно, щоб виводити з крові зайвий цукор. З цієї причини хворому потрібно частіше відвідувати туалет. В результаті тіло буде активно намагатися заповнити втрату рідини. Людина відчуватиме сухість у роті, і хотіти пити більше, ніж зазвичай. Таким чином, часте сечовипускання і надмірна спрага — дві головні ознаки розвитку цукрового діабету.

Анемія

При цьому стані в організмі людини не вистачає еритроцитів для вироблення гемоглобіну. До анемії може привести неправильне харчування або сильна кровотеча. Зневоднення є частою ознакою анемії, при цьому воно більш помітне при важкому протіканні хвороби. До інших симптомів відносяться запаморочення, відчуття втоми, підвищена пітливість.

Гіперкальціємія

Цей стан характеризується підвищенням рівня кальцію в організмі до небезпечного рівня. Гіперкальціємію можуть провокувати гіперпаратиреоз, туберкульоз і онкологічні захворювання. Постійне відчуття спраги може бути першим симптомом високого рівня кальцію. При підвищенні рівня цієї речовини до критичної позначки відбувається ослаблення кісток і утворення каменів у нирках.

Зниження вироблення слини

Коли слинні залози не виробляють достатньої кількості слини, людина відчуває надмірну спрагу. Зниження вироблення слини може відбуватися через прийом певних ліків, при онкологічних захворюваннях, при курінні.

Вагітність

Однією з ознак вагітності є сухість у роті і сильна спрага. Протягом першого триместру обсяг крові збільшується, що змушує нирки виробляти зайву рідину, яка змушує жінку частіше відвідувати туалет і хотіти пити, оскільки організм таким способом намагається заповнити обсяг води.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь