Повсякденні справи, які можна виконувати на свіжому повітрі

У затишній домашній обстановці ми відчуваємо себе найбільш комфортно, і саме тут ми проводимо значну частину вільного часу. Тут ми снідаємо і вечеряємо, читаємо, спілкуємося з рідними, граємо з дітьми. А як щодо того, щоб перенести багато з цих занять на свіже повітря? Давайте спробуємо!

Сніданок, обід або вечеря

Ми звикли приймати їжу вдома, а їжа на природі асоціюється у нас з виїздом на шашлики. Однак зовсім не обов'язково їхати далеко і готувати таку важку і нездорову їжу, як жирне смажене м'ясо. Пікнік, спонтанний або запланований, можна влаштувати, маючи під рукою найпростіший набір продуктів, який знайдеться в холодильнику. Це можуть бути овочі, фрукти, горішки та інші легкі і корисні закуски. В якості напоїв підійде трав'яний чай в термосі, якщо на вулиці прохолодно, або мінеральна вода — якщо день видався спекотний, інформує Ukr.Media.

Особливо раді будуть діти: вони люблять різноманітність, тому охоче приєднаються до пікніка і будуть раді взяти на себе обов'язки зі збору продуктів і їх сервіровці на місці. Такі сімейні вилазки можуть стати щомісячною або навіть щотижневою традицією.

Ранкова зарядка, розтяжка, йога

Ви збираєтеся влаштувати собі невелику розминку, потягнути хребет або попрактикуватися в декількох асан з йоги? Беріть з собою гімнастичний килимок і вирушайте на свіже повітря! Під час фізичних навантажень ваші легені отримають додатковий кисень, ваша шкіра — дозу вітаміну D, і ви подасте перехожим відмінний приклад. В якості місця для тренувань виберіть найближчий парк, берег річки чи навіть власний балкон. Якщо ви перед цим зберете групу однодумців, то займатися буде подвійно приємно.

Читання або прослуховування аудіокниг

Нарешті вдалося викроїти годинку, щоб поринути в читання улюбленої книги? Переміщайтеся на вулицю! Якщо час вечірній, то вам буде дуже корисно подихати перед сном свіжим повітрям. Найактивніші можуть поєднати приємне з корисним і замінити читання прослуховуванням аудіокниги під час бігу або скандинавської ходьби. Головне — не надто захоплюватися хитросплетіннями сюжетних ліній і не зіткнутися з перехожими.

Сімейний відпочинок

Останнім часом з'явилася тенденція, яка засмучує і насторожує: місцем сімейного відпочинку стають торгові центри. У вихідний день сім'я вирушає на ранковий кіносеанс, потім — в ресторанний дворик, щоб підкріпитися не найбільш здоровою їжею, а закінчується день шопінгом. Чи має такий відпочинок з живим спілкуванням, саморозвитком, зміцненням якийсь зв'язок? Навряд чи.

Замість торгового центру вирушайте на спільну прогулянку. Якщо є можливість, виходьте за межі міста, якщо немає — підійде і відвідування прилеглого парку. Заняття вибирайте за погодою: влітку можна кататися на велосипедах, взимку — грати в сніжки та ліпити снігові фортеці. Головне — не піддаватися спокусі відправити молодших на дитячий майданчик, а самим сісти на лавку і втупитися в гаджети. Прибирайте телефони подалі і приготуйтеся згадати ігри зі свого дитинства — козаки-розбійники, квача, резиночки. Якщо немає настрою для активних ігор, можете просто погуляти, спостерігати за природою, поговорити на цікаві всім членам сім'ї теми.

Особистий відпочинок

Дорослим іноді все-таки хочеться відпочити окремо від дітей, привести думки в порядок, поговорити про щось своє. Особливо важливо це для сімейних пар: в полоні життєвих турбот чоловіки і дружини часом зводять своє спілкування до обговорювання побутових питань, втрачають романтику у стосунках і віддаляються один від одного.

Тому парам обов'язково потрібно проводити хоча б один вечір на тиждень наодинці. Чому краще перенести це «побачення» за межі будинку? По-перше, вас не будуть відволікати своїми гучними іграми і частими проханнями діти. По-друге, зміна обстановки завжди корисна, особливо якщо один з подружжя проводить цілі дні вдома з дітьми. По-третє, під час прогулянки вам зустрінеться багато цікавого, і теми для розмови точно не вичерпаються. Необов'язково йти або їхати далеко: навіть пару кіл по кварталу цілюще вплинуть на ваш настрій.

Століття за століттями люди жили великими сім'ями і проводили багато часу на вулиці — в роботі, в спілкуванні, у спільних розвагах. У наш час майже кожна родина обзавелася власною квартирою, однак блага цивілізації принесли з собою і побічний ефект. Ми менше рухаємося, мало знаємо про те, що відбувається навколо, забагато часу проводимо біля екранів телевізорів і комп'ютерів. Спробуйте поглянути на звичні заняття по-новому і перенести їх з чотирьох стін на свіже повітря. Вам і вашим близьким належить випробувати багато нових відчуттів!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь