Про що може сигналізувати задишка

Задишка — майже завжди є симптомом, що насторожує. Якщо раптом вам стало не вистачати дихання, вам важко віддихатися після простих навантажень і тим більше якщо задишка з'являється без жодних зусиль, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря. Задишка може бути симптомом пневмонії (у тому числі "холодної", за якої не піднімається температура), хвороб серця, пухлин, у тому числі злоякісних, а також легеневої гіпертензії — хвороби, яка може призвести до зупинки серця, інформує Ukr.Media.

Що таке ЛАГ?

Легенева артеріальна гіпертензія — не дуже поширене захворювання, його поширеність становить 10-15 людей на мільйон. Стартувати вона може у будь-якому віці, але частіше за все на неї хворіють жінки у віці від 30 до 50 років, причому багато з них вперше зіштовхуються із захворюванням під час вагітності. Під час легеневої гіпертензії в артеріях, що ведуть від серця до легень (так званих легеневих артеріях) різко і дуже сильно піднімається кров'яний тиск. Через це серце починає працювати з підвищеним навантаженням і, якщо не вжити жодних заходів, то воно може зупинитися.

Це небезпечно?

Дуже. Якщо хворобу вчасно не діагностувати і не почати проводити терапію, серце людини може зупинитися у будь-який момент. Але навіть якщо цього не відбувається, через підвищене навантаження, яке до того ж зачіпає тільки праву сторону серця, судини і тканини серцевого м'яза зношуються і підвищується ризик розвитку хвороб серцево-судинної системи.

На які ще симптоми потрібно звернути увагу?

Задишка — це головний, але зовсім не єдиний симптом, який супроводжує розвиток легеневої гіпертензії. Але про хворобу можуть також попереджати і такі симптоми як підвищена стомлюваність (особливо якщо вона з'явилася раптово), кашель незрозумілого походження, прискорений і переривчастий пульс, часті запаморочення і непритомність.

Я підозрюю, що у мене ЛАГ. Що робити?

Насамперед записатися до лікаря-терапевта і на прийомі розповісти про усі симптоми. Попросіть його призначити вам електрокардіограму, а також рентген грудної клітини. Також лікар може спрямувати вас на проходження ехокардіограми, щоб отримати рухоме зображення вашого серця, і на зондування правого боку серця. Останнє дослідження дозволяє виміряти кров'яний тиск у легеневих артеріях і остаточно підтвердити або виключити діагноз.

Це лікується?

На жаль, повністю вилікувати легеневу артеріальну гіпертензію неможливо. З'явившись одного разу, хвороба залишиться назавжди. Але сучасні лікарські засоби дозволяють знизити або навіть повністю зупинити процеси, які призводять до блокування артерій і підвищення тиску. У результаті людині з ЛАГ стають доступними більш високі навантаження, а якість її життя значно підвищується.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь