Продукти, які буквально витягають із людини життєву силу, позбавляють енергії

енергії />

Приємна вечеря може підвищити настрій, а от суха і несмачна, навпаки, засмутити і увігнати в тугу. Розповідаємо, з якими продуктами треба бути обережнішими, інформує Ukr.Media.

Чи знали ви, що існують продукти, які буквально витягають із людини життєву силу, позбавляють енергії, викликають апатію, вигоряння, тривогу та депресію? Якщо вранці вам не хочеться вставати з ліжка, хоча лягли досить рано і навіть виспалися, або плачете без приводу, улюблена робота набридла, а зовсім недавно ви про неї мріяли, то подумайте, можливо, причина лежить прямо на поверхні — нездорова їжа, яка буквально намагається вас вбити. Продукти, що крадуть енергію, негативно впливають на травлення, сприяють появі зайвої ваги, містять токсини, що поступово гнітять організм. Всі ми тією чи іншою мірою їх їмо, тому сказати тверде "ні" відразу не вийде. Однак поступово відмовитися від шкідливостей чи хоча б скоротити їх вживання до мінімуму цілком можливо.

Кава

Ніхто не каже, що від кави треба відмовитись одразу й назавжди. У невеликих кількостях вона навіть може бути корисною. Але й регулярне вживання дуже негативно позначається на організмі. Так, на короткий час кава безперечно підбадьорить. Ось лише після цього людина почуватиметься гірше, ніж було: з'явиться втома, сонливість. Та й побічних ефектів чимало: прискорене серцебиття, дратівливість, підвищена емоційна збудливість. Добре подумайте, чи варто воно того? Якщо пити каву дуже часто, організм не встигатиме відпочивати і відновлюватися. Плюс до всього підтримка водного балансу неймовірно важлива. А кава зневоднює, що не може не позначитися на здоров'ї. Замінити цей напій не так вже й складно — спробуйте зелений, фруктовий чи гречаний чаї. Раптом сподобається.

Смажена їжа

Про шкоду такої їжі дієтологи кричать вже давно. Однак відмовитися від смаженої курочки з чипсами, картоплі фрі та бургерів не так легко. Звичайно, ніхто не сперечається, що ця їжа дуже смачна, але шкода, яку вона може принести, не варта хвилинного задоволення. По-перше, переробити подібну їжу організму дуже важко. Замість того, щоб зарядитися енергією, людина втрачатиме її у величезних кількостях. Вся вона піде на те, щоб перетравити отруту, якою ви забезпечили тіло. А в результаті ви отримаєте лише почуття тяжкості, втоми та пригніченості. Харчування людини має більше складатися з овочів, а замість смажених завжди можна їсти тушковані або приготовлені на пару страви.

Червоне жирне м'ясо

Аналогічна ситуація складається із м'ясом. Баранина, яловичина та жирна свинина перетравлюються довго і дуже енерговитратно. Птах і риба вимагають значно менше сил. У червоному м'ясі є триптофан. Це амінокислота, від якої людина почувається загальмованою і хоче спати. Такий ефект посилюється, якщо поїсти на голодний шлунок і додати важкий гарнір, наприклад, рис, картоплю або макарони. Найкраще харчуватися м'ясом пару разів на тиждень, а крохмалисті продукти замінити на овочі або крупи на зразок гречки.

Солодощі

Ефект від шоколаду, тортів, печива та інших смакот схожий на кавовий — спочатку людина відчуває бадьорість і приплив сил, а потім млявість, занепад і сонливість. Пояснюється це просто: від цукру підвищується рівень глюкози в крові, тому підшлункова починає активно виробляти інсулін. Коли цукор повертається у вихідне становище, нападає безсилля. А голод повертається. Щоб таких гойдалок не відбувалося, глюкозу краще поступово підвищувати. Для цього потрібно їсти фрукти, сухофрукти, мед, пастилу, мармелад. Вони набагато корисніші і при цьому дуже смачні.

Білий хліб

Білий хліб за своєю структурою — це перероблені вуглеводи, які підвищують рівень інсуліну. Він знижує рівень глюкози. Жири в організмі накопичуються, і людина відчуває занепад сил. Це не означає, що від хліба треба повністю відмовитися, просто замініть білий на цілозерновий або хлібці. І краще їм лише снідати, забудьте про бутерброди перед сном.

Газована вода та енергетики

У цих продуктах нічого корисного знайти не можна. А ось що там є: величезна кількість цукру, ароматизаторів, шкідливих хімікатів, консервантів, штучних підсолоджувачів. Вони працюють так само, як білий хліб чи солодощі. Підсумком частого вживання стає постійна втома, і це невинне. Якщо зловживати такими напоями, то можуть виникнути проблеми із серцем, щитовидкою та травленням. Почнеться безсоння. Краще пийте звичайну воду, для смаку до неї можна додавати цитрусові, м'яту або імбир. І організму не зашкодите, і водний баланс виправте.

Соуси

І останнє — це різні магазинні соуси. Вони містять багато цукру та консервантів. Що викликає часті перепади настрою та погано впливає на травну систему. Їх краще готувати самостійно.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь