Що робити якщо в ухо потрапила вода

У житті бувають такі моменти, коли у вухо потрапила вода, якої не так-то просто позбавитися. І тому доводиться ходити так пару днів, поки вода повністю не випарується. Однак варто знати, що вода, яка потрапила в проходи вуха, часто стає провокатором отиту та інших лор-захворювань, інформує Ukr.Media.

Причини потрапляння води в органи слуху

Проблема виникає в таких випадках:

  • накопичується сірка і формується пробка. За статистикою вона утворюється приблизно у 70% дітей та у 30% дорослих. Якщо рідина затримується у вусі, то пробка починає збільшуватися в розмірі, тим самим міцно закупорюючи вушний прохід. У цей момент ви відчуваєте, що орган болить і запалився.
  • після перенесеного отиту в барабанній перетинці з'являються отвори. В цьому випадку вода може потрапити з зовнішніх органів у середні і викликати середній отит.
  • волога потрапила в середнє вухо. Це трапляється при попаданні води через ніс. Між носовою порожниною і вушною є вузький прохід, який називається євстахієвою трубою. Вона вирівнює тиск по обох сторонах барабанної перетинки. Тому в трубці вода з носа тече до середнього вуха, викликаючи закладеність. Бактерії, які можуть потрапити разом з рідиною, здатні стати причиною розвитку запалень.
  • стінки вушного проходу дуже чутливі. В даному випадку шампунь або хлорка може викликати роздратування. Така шкіра стає дуже чутливою до бактерій. В результаті після попадання води розвивається зовнішній отит.
  • Як прибрати воду з вух

    Все залежить від того в який відділ потрапила рідина. Якщо вона виявилася в зовнішньому вусі, ви будете відчувати, що вона переливається як в посудині. У цій ситуації необхідно нахиляти голову так, щоб трубка чутності приймала вертикальне положення. Під дією сили тяжіння рідина витече.

    Щоб підсилити ефект, можете пострибати на одній нозі.

    Існує ще один метод, який заснований на принципі помпи. Для цього щільно притисніть долоні до вух, створюючи вакуумний прошарок, і різко опустіть.

    Ще один простий спосіб, який допоможе при проблемі позбавлення від вушної вологи. Для цього потрібно лягти закладеною стороною вниз і робити ковтальні руху. Місце, де ви знаходитесь, повинне бути абсолютно рівним. Якщо під рукою є вата, скрутіть її в джгут і вставте у вухо, щоб вода вбралася в матеріал. Ні в якому разі не використовуйте ватяні палички, вони можуть пошкодити мембрану і викликати ускладнення.

    Від води у вухах можна позбутися наступним способом:

    • спочатку просто пострибайте на одній нозі – лівою, якщо рідина в лівому вусі і навпаки. Можете лягти набік і трошки полежати, волога повинна витекти сама;
    • якщо вказані способи не допомогли, нахиліть голову, щоб місце, де знаходиться вода, було зверху і закапати кілька крапель теплого борного спирту. Якщо такого немає, візьміть простий спирт. У цьому положенні потрібно тримати голову 20-30 секунд. Спиртова рідина буде випаровуватися швидше, і тому даний метод досить ефективний. Якщо з першого разу вода не пішла, повторіть процедуру знову;
    • якщо спирту під рукою немає, закапайте у вухо ще води з допомогою піпетки або долоньки. Сидите, нахиливши голову, 1-2 хвилини. Рідина виконує повітряну пробку, з-за якої в основному і виникає ця проблема;
    • якщо вода не виходить досить довго, і ви відчули неприємні відчуття, ляжте на теплу грілку або мішечок з теплою сіллю. За допомогою тепла вода буде випаровуватися швидше і закладеність пропаде. Якщо ж у вухах виникла різка біль, зверніться до лора щоб уникнути негативних наслідків.

    Що робити, якщо вода потрапила в вуха, і вони болять

    Якщо після водних процедур ви відчули неприємні відчуття у вухах, а чутність погіршилася, значить, у них потрапила вода.

    Існує кілька способів позбавитися від неї:

    • ляжте таким чином, щоб постраждале вухо було знизу або спробуйте пострибати на нозі, нахиляючи голову в бік, щоб рідина витікала;
    • якщо потрібного ефекту не отримали, зробіть глибокий вдих, потім затисніть ніс пальцями і зробіть видих, не відкриваючи рота. При виникненні тиску прибрати вологу буде легше;
    • спробуйте виконати кругові рухи щелепою по такій траєкторії – вперед – вниз – назад – вгору. При цьому тримайте себе за мочку вуха;
    • використовуйте перекис водню. Закапайте пару крапель у вуха і чекайте. Перекис буде випаровуватися дуже швидко, а разом з нею і зайва волога.

    Не варто сушити воду за допомогою фена. Він заподіє шкоди вашому слуху. Не відкладайте візит до лікаря, якщо відчуття болю зберігається довше 3 днів. Якщо вода потрапила у вуха дітей і вивести її не виходить, зверніться до фахівця протягом доби.

    Як бути, якщо вода потрапила в вухо і не виходить?

    В цьому випадку застосовують методи для усунення даної проблеми:

  • рухайте головою з боку в бік, опустіть хворе вухо до плеча і вдарте по протилежному органу слуху долонею, але не сильно;
  • спробуйте використовувати тиск. Для цього з'єднаєте долоні, прикладіть їх до вушної раковини і різко опустіть, як би проштовхуючи повітря всередину. Налийте воду в піпетку, закапайте, зачекайте 5 секунд. Потім поверніться і нахиліться вниз, вся рідина вийде;
  • допомагають краплі, які можна купити в аптеці. Порадьте з продавцем, які препарати краще використовувати;
  • уявіть, що ви гризете їжу, і почніть робити такі ж рухи, як білочка, при цьому нахиляючи голову в різні сторони;
  • спробуйте пожувати жуйку або позіхніть. Як не дивно, але позіхання виштовхує воду із вух і знімає напругу. Також використання звичайної жувальної гумки звільняє євстахієві трубки і у вусі вода не залишиться.
  • В цілях профілактики потрапляння рідини у вуха, під час купання користуйтеся спеціальними захисними затичками.

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь