Що станеться з вашим здоров’ям, якщо ви вирішите запалити ароматичні свічки вдома

Ароматичні свічки — улюблений домашній аксесуар для багатьох, що забезпечує розслабляючий ефект за рахунок ароматерапії і затишну атмосферу завдяки мерехтливому світлу. Вони також можуть маскувати небажані запахи в будинку своїми свіжими, квітковими, мускусними, деревними або фруктовими ароматами.

Однак чи замислювалися ви коли-небудь про те, що, коли ви годинами спалюєте свою улюблену свічку, вона наповнює ваш будинок не тільки ароматом, але і хімічними речовинами? Залежно від того, з чого зроблена ваша свічка, вона може становити небезпеку для здоров'я вас і тих, хто живе з вами. Ось про що ми хочемо вас попередити, інформує Ukr.Media.

Свічки виділяють хімічні речовини при горінні

Більшість доступних на ринку свічок виготовляються з парафіну, який є побічним продуктом переробки нафти. Ароматичні свічки, виготовлені з парафіну, можуть мати негативний вплив на якість повітря, оскільки при горінні вони виділяють леткі органічні сполуки (ЛОС).

Агентство США з охорони навколишнього середовища визначає ЛОС як «будь-яку сполуку вуглецю, за винятком окису вуглецю, вуглекислого газу, вугільної кислоти, карбідів або карбонатів металів та карбонату амонію, яка бере участь у атмосферних фотохімічних реакціях». Згідно з дослідженням 2009 року, деякі леткі органічні сполуки, що виділяються при горінні свічок, включають ацетон, бензол і толуол, які були визнані канцерогенами.

Недорогі свічки також зазвичай використовують синтетичні ароматизатори, щоб вони добре пахли. Проблема полягає в тому, що вони виготовляються з потенційно шкідливих хімічних речовин, включаючи формальдегід, спирт та складні ефіри. Ці синтетичні аромати можуть викликати небажані реакції на здоров'я. Саме так вважають експерти із забруднювачів навколишнього середовища.

Деякі люди навіть не можуть зайти в магазин, де продаються ароматичні свічки, навіть якщо ці свічки там не горять. Вони виділяють стільки аромату, що можуть викликати напади астми і навіть мігрені.

Але не поспішайте викидати свічки

Для людини, яка запалює свічку щодня протягом багатьох років або просто використовує її часто, вдихання цих небезпечних забруднюючих речовин, що витають у повітрі, може сприяти таким ризикам для здоров'я, як рак, алергія та навіть астма.

Хоча ароматичні свічки можуть не мати негайного негативного впливу на звичайну людину, все ж слід вжити заходів обережності. Як і все в житті, важливо дотримуватися помірності при запалюванні свічок.

Купуючи свічки, шукайте ті, які зроблені з натуральних матеріалів. Свічки з бджолиного або соєвого воску виділяють менше летких органічних сполук, і їх безпечніше спалювати вдома. Не запалюйте свічки в невеликих закритих приміщеннях протягом тривалого часу і, якщо це можливо, відкрийте вікно, щоб покращити вентиляцію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь