Що вибрати для більшої користі — зелений чи фіолетовий базилік

А ви знаєте, що в Індії базилік вважається чи не священною рослиною? Для горщиків із пряною травою виділяється спеціальне місце у кожному житлі. Жінки щоранку проводять перед базиліком ритуали, а вечорами запалюють лампадки. В Україні цю рослину майже не вживають у їжу, як і інші ароматні трави (винятком є лише петрушка та кріп), інформує Ukr.Media.

І дарма! Листя базиліка не тільки перетворює смак звичних страв, але і приносить незаперечну користь організму. Сортів цієї рослини виведено десятки. Але всі вони групуються у два типи, що відрізняються за кольором. То який базилік вибрати — зелений чи фіолетовий? Питання це надто суперечливе, щоб дати на нього односкладну відповідь.

Європейський фаворит

В Італії, Франції, Іспанії та інших країнах Середземномор'я більше шанують зелений базилік. Він має легкий, можна сказати, витончений смак. У зв'язку з цим зелений базилік додають у гарячі страви в кінці їх приготування, оскільки термічна обробка руйнує його аромат. Зате він неоціненний у салатах, особливо у поєднанні з м'ятою, чебрецем, естрагоном та петрушкою.

Цей букет ароматичних трав часто використовується в Європі для страв з риби та птиці. Зелений базилік є основним інгредієнтом песто — знаменитого італійського соусу. Не менш славетний «Грецький салат» також включає в рецептуру це листя. Саме зелений базилік м'яко підкреслює, а не затінює смак помідорів та сиру «Фета».

Рослина із кавказьким темпераментом

Смак та аромат фіолетового базиліка більш насичений, виразний. Витончені гурмани можуть вважати їх грубими. Але жителям Кавказу він до вподоби. Вже на ринках Грузії важко знайти зелений базилік — скрізь продають лише фіолетовий. Там його заготовляють із запасом і додають у гарячі страви в сухому вигляді.

В азійській кухні рослину з фіолетовим листям використовують для страв із птиці, м'яса, сирів та овочів. А в Узбекистані та Азербайджані навіть п'ють базиліковий чай. Листя просто запарюють окропом, а потім додають лимонну часточку. Від цього напій набуває ніжно-рожевого кольору. Погодьтеся, зелений базилік не дасть такого гарного відтінку. Та й аромат від нього не такий насичений.

Користь базиліка

Але попри колір листя, хімічний склад усіх видів базиліку практично однаковий. Ця трава є джерелом вітамінів, особливо С і А. Найбільше дієтологи цінують базилік за наявність у ньому вітаміну К. Він підтримує функцію згортання крові, а також нормалізує обмін речовин.

Рослина зміцнює імунітет, вбиває мікроби та грибки, стимулює процес травлення і навіть виводить глисти. Ще в давнину люди оцінили здатність базиліка освіжати дихання. Рослину можна використовувати при лікуванні хвороб ротової порожнини. Це і пародонтоз, і ангіна, і кровотеча ясен, і набряклі мигдалики.

Що вибрати?

Але все ж таки більш корисним є фіолетовий базилік. Темним його листя робить антоціани. Ці речовини — антиоксиданти, які продовжують молодість та зменшують ризик онкологічних захворювань.

Так що їжте більше фіолетового базиліка, але і про зелений не забувайте!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь