Шведські вчені розповіли про вплив позмінної роботи на здоров’я

Уже давно відомо, що позмінна робота сприяє виникненню стресу, а також короткострокових і довгострокових проблем зі здоров'ям, таких, як порушення сну, втома, нещасні випадки, дисбаланс між особистим життям і роботою, а також хвороба серця, діабет і рак, інформує Ukr.Media.

Група вчених з Інституту стресу при Стокгольмському університеті на чолі з професором психобіології Йораном Кеклундом, який займається проблемами сну, провела порівняльний аналіз трьох різних схем позмінної роботи: традиційної, постійної, але водночас укороченої на дві години на тиждень, та індивідуальної.

Результати показали, що ті, хто працює за різними схемами, відчувають практично одні й ті самі проблеми. На підставі цього вчені констатували відсутність або ледь помітну присутність відмінностей між цими схемами з погляду викликаного стресу, втоми, впливу на здоров'я, а також балансу між особистим життям і роботою.

При цьому автори дослідження дійшли висновку, що визначальним фактором виникнення стресу, порушень сну і здоров'я загалом є умови праці. Так, вони зазначили, що для гарного самопочуття тих, хто працює позмінно, сприятливими передумовами можуть бути добова норма відпочинку понад 11 годин, вкорочена зміна, заборона на роботу більше двох-трьох нічних змін поспіль, регулярні перерви в роботі, а також укомплектування змінного персоналу людьми, що володіють необхідними якостями для такої форми праці.

"Наше дослідження засвідчило важливість взяття до уваги тієї обставини, що робоче навантаження і високий рівень стресу на робочому місці є факторами, що перешкоджають повноцінному відновленню", — висновок професора Кеклунда.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь