Скільки реально можна скинути зайвої ваги за тиждень, не зашкодивши при цьому здоров’ю

Людям властиво в будь-якій справі прагнути отримати максимальний результат за максимально короткий час. Варто тільки згадати, як в школі за 15 хвилин на перерві багато хто намагався зробити домашнє завдання, на виконання якого вчитель відводив цілий тиждень. Ми стали старшими, але ця звичка залишилася. Всім як і раніше хочеться отримати максимум якомога швидше. Але чи завжди "швидко" синонім слова "якісно"? Далеко не завжди. А коли справа стосується здоров'я і зовнішнього вигляду, це питання вимагає ще більшого контролю і уваги, інформує Ukr.Media.

Кому хочеться 9 місяців поспіль працювати в поті чола в залі і вираховувати до грама з'їдену їжу заради того, щоб 3 місяці влітку «похизуватися» красивим тілом? Таких людей одиниці. А що робити іншим? Чи реально за короткі терміни схуднути? На скільки? А щоб ще й безпечно для здоров'я? Постараємося розібратися в цьому питанні з точки зору науки і практики.

Короткі і безпечні способи скинути зайве

Сумно, але факт: домогтися максимального результату за короткий час практично неможливо, і все-таки доведеться витратити час, щоб знайти тіло своєї мрії. Почасти це правда, але завжди знайдуться кілька секретів, які допоможуть поліпшити свою фігуру швидше.

Геть зайве

"Почистіть" раціон. Приберіть все солодке, фастфуд, смажене і продукти з тваринними жирами. Цей крок дозволить позбутися зайвих набряків, викликаних ними. Залежно від початкової ваги можна скинути від 2 до 5 кг всього за один тиждень.

Низьковуглеводне харчування

Базу вашого раціону з правильних продуктів повинні складати білки (1,4 г на кг ваги тіла) і жири (в ідеалі 1 г на кг ваги тіла), а ось вуглеводи можна значно урізати, залишивши всього 0,5 г на кг ваги тіла виключно для нормального загального стану. Але такий низький рівень вуглеводів можна тримати не більше, ніж 2-3 тижні. Далі запуститься процес метаболічної адаптації, і ваш прогрес різко загальмується.

Злив води (для просунутих)

Тим, кому перерахованих вище способів буде недостатньо, можна випробувати схему, яку використовують професійні спортсмени, готуючись до турнірів. Цей варіант спрацює в тому разі, якщо вам потрібно підготуватися до фотосесії або якогось певного дня. Спочатку ви різко піднімаєте кількість випитої води на добу. Для жінок підійде цифра в 5 л води в день, для чоловіків — 7-8 л. Такий обсяг води ми п'ємо протягом 3 днів і далі зменшуємо цю кількість в 2 рази на 4-й і 5-й дні, а на 6-й день залишаємо всього 0,5 л. У такому разі організм буде сам позбавлятися зайвої води з-під шкіри, і ви отримаєте кращу версію своєї форми. Але потрібно пам'ятати, що така схема працює тільки при підготовці до одного певного дня, адже далі організм все одно поверне воду до початкового балансу.

Що поліпшить результат

Найчастіше домогтися хорошого результату за короткий відрізок часу можна, коригуючи тільки харчування. Але ось якщо додати активність в ваш режим дня, прогрес точно піде швидше. Почати можна з щоденних вечірніх годинних прогулянок (не бігу!), а якщо з'явиться ще трохи вільного часу — підключити силові тренування в тренажерному залі 2-3 рази на тиждень по 1 годині.

Чого робити точно не можна

Ці методи і дієти не можна використовувати ні за яких обставин.

Безжирові дієти

Наприклад, гречана. При тривалій відсутності жирів в раціоні наш організм позбавляється дуже важливих елементів, що беруть участь в побудові гормонів і відповідають за нормальний стан волосся, нігтів і рівня холестерину в крові. Якщо чоловіки ще можуть якийсь час потерпіти відсутність жирів, то для жіночого організму такі дієти шкідливі і можуть привести до порушення циклу і подальшим проблемам, які звідси випливають. Завжди слід орієнтуватися на мінімальну кількість жирів в раціоні (це 0,5 г на кг ваги) і намагатися не опускатися нижче цієї межі.

Монодієти

Наприклад, кефірна. Крім жирів для функціонування нашого організму потрібні також інші макро і мікроелементи, що відповідають за безліч систем, починаючи від регенерації і закінчуючи нашим настроєм. І ось, коли протягом декількох тижнів організм завантажують виключно одним видом продуктів, він, можна сказати, переходить в стан «шоку» і екстрено уповільнює всі процеси, що відбуваються в ньому. В такому разі домогтися бажаного жироспалювання в короткі терміни вже ніяк не вийде.

Фруктові дієти

Пам'ятайте, що фруктоза, що міститься в фруктах і так активно рекламована маркетологами, за своїм впливом на організм абсолютна ідентична цукру. Відповідно, намагатися домогтися активного процесу схуднення під час використання виключно одного цукру так само утопічно, як намагатися накачатися, лежачи на дивані. А як же вітаміни, запитаєте ви? На жаль, ті фрукти, які лежать на прилавках, зберегли в кращому випадку 10% від початкової кількості своїх корисних властивостей. Тому отримувати вітаміни краще з вітамінного комплексу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь