Стоматологи розповіли, які звички викликають утворення зубного каменю

Погана зубна щітка, нерегулярне чищення зубів, куріння, надмірне вживання кави, чаю і цукру, а також скупченість зубів часто призводять до появи зубного каменю, розповіли стоматологи, інформує Ukr.Media.

За словами фахівців, неякісна або занадто м'яка щітка не може впоратися з нальотом і вичистити всі залишки їжі. Це призводить до скупчення фрагментів їжі на зубах з патогенними бактеріями і мінералами, які й утворюють зубний камінь.

Якщо чистити зуби нерегулярно, а також пропускати ранкові або вечірні гігієнічні ритуали, то ймовірність появи зубного каменю сильно зростає, зазначили лікарі.

Експерти додали, що процедуру гігієни порожнини рота в кабінеті у стоматолога варто проводити кожні пів року.

Близько посаджені зуби часто призводять до утворення зубного каменю. Вичистити наліт і залишки їжі за допомогою звичайного чищення при скупченості зубів практично неможливо.

Стоматологи підкреслили, що шкідливі звички також провокують появу зубного каменю або погіршують ситуацію. Причиною м'якого нальоту є шоколад, солодощі, соки та газовані напої. А цукор — це основна їжа патогенних бактерій у порожнині рота, які негативно позначаються на зубній емалі.

За словами лікарів, нікотинова кислота й аміачні сполуки, що містяться в тютюні, сприяють утворенню щільного нальоту і фарбуванню зубної емалі в коричневий колір. Таніни, що містяться в чаї та каві, утворюють на зубах плівку, яку неможливо прибрати за допомогою звичайного чищення. Часте вживання таких напоїв спричиняє стоншення емалі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь