Відмова від шкідливої їжі може викликати справжню ломку. Цей стан можна порівняти з тим, що відчувають наркомани в перші дні після відмови від наркотиків

Згідно новому американському дослідженню, припинення вживання нездорово їжі начебто гамбургерів та піци може викликати синдром відміни або абстиненцію. Цей стан можна порівняти з тим, що відчувають наркомани в перші дні після відмови від наркотиків. Результати опубліковані новому номері журналу Appetite, інформує Ukr.Media.

Нове дослідження вважається першим за оцінкою симптомів відміни, що випробовуються тими, хто перестає вживати продукти з високим ступенем переробки, такі як випічка, картопля фрі і піца.

«У попередніх дослідженнях основна увага приділялася симптомам відміни цукру у тварин, а література, що стосується людей, була представлена лише окремими випадками», – говорить провідний автор дослідження Еріка Шульте (Erica Schulte), з Мічиганського університету (University of Michigan).

Цукор і сіль, як відомо, викликають у людей пристрасть до солоних і солодких продуктів, спонукаючи людей імпульсивно вживати їжу, яка веде до збільшення ваги і погіршення здоров'я. Та ігнорування благання тіла про ще одну пляшку солодкої газованої води, ще одному гамбургеру або пачці чіпсів може викликати людей неприємні почуття.

Дослідники вважають, що в даному випадку залежність від певної їжі працює як залежність від наркотиків, тютюну або алкоголю, що веде до неприємних симптомів при відмові від неї. Тривога, головний біль, дратівливість і депресія – лише деякі з цих проявів.

На думку дослідників, розуміння того, що відбувається синдром відміни після припинення вживання продуктів з високим ступенем обробки, є наступним кроком для оцінки того, наскільки подібні продукти викликають звикання.

Шульте і її колеги створили спеціальну методику для вимірювання фізичних та психологічних абстинентних симптомів людей, а потім попросили 231 людину повідомити про те, що відбувалося, коли вони зменшили кількість споживанні перероблених продуктів, порівняно з попереднім роком.

Учасники повідомляли, що смуток, дратівливість, втома і тяга до цих продуктів досягали піку в перші 2-5 днів після того, як вони перестали вживати нездорову їжу, а потім ці симптоми поступово зійшли нанівець, це аналогічно симптомам абстиненції після вживання наркотичних препаратів.

Дослідники не враховували, наскільки різко учасники припиняли вживати нездорову їжу – відразу чи поступово скорочуючи її кількість. Шульте стверджує, що майбутні дослідження повинні проаналізувати поведінку таких людей в реальному часі, а не спиратися на ретроспективний підхід.

«Дослідження говорить про те, що симптоми абстиненції можуть ускладнювати зміни в дієті, що може сприяти тому, що люди будуть повертатися до нездорових звичок у їжі», – стверджує співавтор дослідження, доцент психології Ешлі Гирхардт (Ashley Gearhardt).

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь