Вчені: після пологів в організмі жінки відбуваються деякі зміни

Після того, як у жінки з'являється дитина, вона несе відповідальність не тільки за своє життя, але і за малюка. Тому організм кардинально змінюється. Які дивовижні зміни чекають кожну жінку після пологів?

Зміна голосу

Вчені Сассекського університету прийшли до висновку, що після пологів голос жінки стає монотонним і нижчим приблизно на дві фортепіанні ноти. Вважається, що таким чином на голосові зв'язки впливає рівень статевих гормонів, який максимально знижується. Є й інша версія, що це несвідомий механізм жінки. Адже люди з низьким голосом вважаються більш зрілими, ось і доводиться жінці, змінюючи голос, пристосовуватися до нової ролі. Через рік тональність голосових зв'язок повертається на місце і голос мами стає, як і до пологів, інформує Ukr.Media.

Зростає рівень тривожності

Молоді мами – тривожні. Винен – гормон окситоцин, який підвищує рівень тривоги мами за малюка. Так що на деякий час потрібно змиритися з тим, що ви будете трохи не в собі, головне вміти знімати стрес. Цей же гормон відповідає за прихильність до малюка.

Покращується робота мозку

Багато мам, які народи, навпаки, відзначають, що стали гірше мислити. Але нейробіологи з ними не згодні. Мозок жінки після пологів збільшується і стає більш працездатним. Жінка стає більш ефективною і може продумати різні стратегії вирішення проблем.

Організм готовий до нової вагітності

Під час виношування вагітності жіночий організм знижує імунітет, щоб не було відторгнення плоду. За це відповідають регуляторні Т-клітини, які не дають імунітету мами відторгнути чужорідне тіло і викликати викидень. Після пологів ці клітини є в організмі жінки протягом ще 4-5 років. У випадку нової вагітності, вони готові виконувати свою роботу.

Формується фізичний зв'язок з дитиною

Чому багато жінок відчувають своїх дітей буквально на клітинному рівні? Просто в жіночому організмі залишаються клітини дитини. Це з'ясували вчені з Альбертського університету в Канаді. Наприклад, у 63% випадків в мозку мам хлопчиків виявляли чоловічі клітини. Є версія, що дитячі клітини проникають в організм жінки через плаценту. Цікавий факт, але чоловічі клітини в мозку жінки знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Тіло оновлюється

Вчені вважають, що під час вагітності організм жінки запускає процес оновлення. А пізня вагітність навіть може продовжувати життя. Дослідивши племінних жінок-саамів, які пізно народили, виявилось, що вони жили довше за інших.

Зменшується ризик виникнення онкології

Народивши малюка, організм жінки "включає" захист від деяких видів раку. Наприклад, годування грудьми знижує ризик виникнення раку молочної залози, а кожна доношена вагітність і пологи в строк – ризик захворювання на рак яєчників та ендометрія.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь