Вчені зробили приголомшливе відкриття: виявляється, від роботи можна дійсно втомитися

Це може прозвучати трохи дивно, але якщо ти хронічно втомився, то у нас для тебе гарні новини. Відтепер це не означає, що ти ледар або з тобою щось не так. Симптоми того, що ми звикли називати «згорів на роботі», зібрали в один список, проаналізували та офіційно визнали захворюванням, інформує Ukr.Media.

У Міжнародній класифікації хвороб 11-ї редакції (ICD-11, зараз дійсна 10-я версія) з'явиться визначення «фактора, що негативно впливає на здоров'я». Це спірний термін, що межує з визначенням «хвороба», проте лікарі можуть використовувати його в якості діагнозу. Назвали його «вигорання» (burn-out).

Ось як описує симптоми документ:

  • Почуття виснаження або спустошення;
  • Бажання ментально убезпечитися від власної роботи, або підвищений рівень цинізму стосовно колег і робочих процесів;
  • Знижена продуктивність.

Автори терміна особливо підкреслюють, що «вигорання» релевантне тільки професійної діяльності та не може застосовуватися до інших сфер життя.

Втім, не поспішайте до районного терапевта, щоб отримати лікарняний по «вигорання». Щоб термін закріпився і ввійшов у професійну практику, має пройти кілька десятків симпозіумів, президій, сотня публікацій, і тільки потім дядечки в білих халатах, зможуть написати в медичній карті: «Згорів на роботі».

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь