Як часто ми, купуючи вітамінні комплекси, заглядаємо в інструкцію, яка додається? Адже від правильного прийому препаратів можна отримати не тільки користь для організму, але і ряд можливих негативних наслідків.
Здавалося б, вітаміни покликані зміцнювати наш організм, проте вчені нагадують, що неправильне вживання вітамінних комплексів може викликати ряд захворювань. Багато хто, напевно звернув увагу, що таблетовані форми вітамінів покриті захисною оболонкою. Таким чином виробник захищає порожнину рота і верхні відділи травної системи від впливу деяких вітамінів. Річ у тім, що вітамінні комплекси повинні почати свій розпад саме в шлунку, інформує Ukr.Media.
Так само дослідники розповіли, що взаємодія між собою деяких вітамінів, здатна звести практично нанівець їх корисні властивості. Наприклад: вітамін В12 здатний зруйнувати активні складові вітамінів В1 і В6. А вітамін С може викликати реакцію окислення вітамінів групи В. З цієї причини, як повідомляють експерти з Норвезького університету природничих та клінічних наук, фармакологічні компанії при виготовленні таблетованих мультивітамінних комплексів використовують пошарове формування, таким чином виключаючи контакт несумісних між собою вітамінів. При цьому так само враховується просування таблетки по травному тракту з можливістю поетапного всмоктування у всіх відділах травної системи.
Виходячи з вище сказаного слідує: вітамінні комплекси розжовувати не можна. Так само не слід користуватися і розділовою смугою на таблетованих вітамінах. Розламавши таблетку, ви ризикуєте недоотримати необхідну кількість потрібних вам одиниць вітамінів. Крім цього, експерти з Гентського університету, Бельгія, повідомили, що розламані таблетки, потрапляючи в ротову порожнину, так само як і розжовані, можуть викликати захворювання ротової порожнини, стравоходу і шлунку, з простої причини — деякі компоненти препарату повинні всмоктуватися з кишечника.
Про шкоду розжовування вітамінів повідомили і вчені-стоматологи з Університету Меріленду, Балтімор, які після проведення дослідження за участю добровольців, регулярно розжовували вітаміни, виявили пошкодження зубної емалі, і наявність больових відчуттів в скронево-нижньощелепному суглобі.
Джерело: ukr.media