Автор тризубу для Батьківщини-матері зробить памʼятник Степану Бандері: де встановлять монумент

Скульптор Олексій Пергаменщик, який створив тризуб, яким замінили радянський герб на монументі “Батьківщина-мати” в Києві, розказав про свій новий проєкт. Наразі він працює над створенням памʼятника для лідера ОУН (б) Степана Бандери.

Про це повідомив сам Пергаменщик в ексклюзивному інтервʼю “Інформатору”. За словами митця, на цю роботу не витратять ні копійки з бюджетних коштів держави.

Так, скульптор розказує, що монумент Бандері мають наміри встановити в центрі української столиці. Але точне місце наразі невідоме.

“Зараз я, окрім Тризубу, роблю пам’ятник Бандері, який буде встановлено у центрі Києва”, – ділиться Пергаменщик.

Одна з найбільш логічних локацій – це встановлення скульптури на місце постаменту на честь Миколи Щорса. Останній був командиром українських радянських повстанців-комуністів. Однак Пергаменщик каже, що цього робити не будуть.

“Ні, (монумент Бандері буде – ред.) в іншому місці, на Печерську. Я не люблю, щоб замість одного пам’ятника ставили інший. У нас багато місць, де можна встановити памʼятник Бандері. Це можна зробити лише за меценатські кошти, нічого не треба брати з бюджету. Які ж ми бандерівці, якщо в нас нема пам’ятника Бандері”, – повідомляє скульптор. 

Декомунізація в Україні

Нагадаємо, що в рамках декомунізації навесні 2022 року актуалізувалося обговорення необхідності реконструкції знаменитого монументу Батьківщині-матері. Невдоволення у певної частини суспільства викликала не стільки сама статуя, скільки радянський герб на її щиті. Врешті серп і молот замінили на величезний український тризуб. Однак окремі активісти кажуть, що насправді над скульптурою ще треба попрацювати та демонтувати і радянські зірки, які обрамляють гарду меча, що його тримає в руках Батьківщина-мати. 

Всі роботи мають закінчити до Дня Незалежності. Втім, основна праця по частині монтажу вже завершена. Тож наразі кияни та гості міста можуть на власні очі побачити оновлений вигляд найвідомішої київської статуї. 

Раніше ми уважно стежили за процесом заміни радянського герба на Батьківщині-матері на український тризуб. “Інформатор” також повідомляв, що макет тризубу ліпив особисто експрезидент України Віктор Ющенко.

Окрім цього, ми публікували ексклюзивне інтервʼю автора тризубу Олексія Пергаменщика нашому виданню.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь