Будиночок Карлсона? На пам’ятці архітектури у Києві з`явилась незаконна надбудова

У центрі Києва підприємці намагаються незаконно звести двоповерхову надбудову на памʼятці архітектури та містобудування ХІХ століття. Активісти роблять все можливе, щоб зупинити ці будівельні роботи.

Про це повідомив заступник директорки Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Дмитро Перов на своїй сторінці у Facebook. Незаконну надбудову зводять на будинку купчині Клавдії Дроннікової, що на вул. Сагайдачного, 35. Він був споруджений у 70-х роках ХІХ ст.

Незаконну надбудобу на пам'ятці архітектури у Києві призупинено. Поки що 1

“Будівля є характерним зразком купецького будинку, що відображає характер епохи. Споруда двоповерхова з крамницями та вітринами на першому поверсі. Другий поверх – житловий. Цікавим також є те, що з моменту своєї побудови і до реквізиції радянською владою – садиба належала різним представникам однієї сімʼї”, – пояснює пан Перов.

За його словами, горішні приміщення будівлі зареєстровані на Оксану Усенко. Зараз на них зводять надбудову. Втім, невідомо, чи власниця про це знає.

“На двоповерховій пам’ятці зводять ще додаткові 2 поверхи у двір. У звʼязку з цим Департаментом охорони культурної спадщини КМДА надано припис щодо порушення вимог пам’яткоохоронного законодавства. А Департаментом територіального контролю міста Києва – припис на демонтаж незаконних конструкцій”, – каже Перов.

Припис Департаменту. Фото: Дмитро Перов

Припис Департаменту. Фото: Дмитро Перов

Поки що “будівництво” вдалося призупинити. Активісти вже підготували звернення до Національної поліції України.

Історія надбудови

Про те, що у Києві на даху пам’ятки архітектури незаконно зводять надбудову, стало відомо ще минулого року, коли надбудували один поверх. Проте на початку літа стало відомо, що будівельні роботи продовжуються, тому ситуація почала набирати обертів.

Тоді ж юрист Дмитро Перов розповів, що будинок на Володимирській, 4 за наказом від 2010 року має статус пам’ятки архітектури, містобудування та історії. Тому на будь-які будівельні роботи забудовник має отримати дозвіл Департаменту охорони культурної спадщини. Відповідно до ст. 22 закону “Про охорону культурної спадщини” змінювати, перебудовувати, надбудовувати пам’ятку – заборонено.

Що відомо про історичний будинок

Цей будинок збудували у 60-70-ті роки ХІХстоліття висотою у два поверхи. У 1890-ті добудували його до чотирьох поверхів. Під час реконструкції у 2007 році забудовник надбудував аттиковий та мансардний поверхи. Автором проєкту реконструкції став архітектор Євген Захарченко. Поруч з будинком, в якому зараз розташований офісний комплекс, знаходяться Михайлівський золотоверхий монастир, маєток князів Трубецьких, музеї, пам’ятники та старовинні будівлі, парк “Пейзажна алея”.

Садиба купчині Клавдії Дроннікової

Садиба купчині Клавдії Дроннікової

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Чому кияни виступають проти будівництва ЖК в екопарку Осокорки
  • Як забудовники знищують історичні будівлі Києва та чи допоможуть це подолати кадрові зміни в КМДА
  • Реставрація чи новий ТРЦ: що буде з памʼяткою архітектури на Лук'янівській площі у Києві

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь