Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак і директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), професор Стенфордського університету, Посол Майкл Макфол зустрілися зі студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту міжнародних відносин КНУ.
Як повідомив глава ОП Андрій Єрмак у Telegram, на зустрічі обговорювалися актуальні питання, пов’язані з російсько-українською війною.
Андрій Єрмак зазначив, що Україна досягла певних успіхів у сфері санкцій проти росії. Він також розповів про Формулу миру, яку запропонував Президент України Володимир Зеленський.
Майкл Макфол висловив підтримку Україні та висловив думку, що НАТО має надати Україні запрошення до членства на саміті у Вашингтоні у 2024 році. Єрмак, зі свого боку, підкреслив, що Альянс без України не буде сильним у повній мірі.
НАТО без нас не буде сильним альянсом. Україна точно буде в НАТО, і це не лише наше бажання, а й абсолютний інтерес НАТО. Тому що ми є основою майбутньої системи безпеки. І не лише Європейського континенту, – повідомив Єрмак.
Єрмак зазначив, що Майкл Макфол, разом із яким він очолює Міжнародну робочу групу щодо санкцій проти росії. Фото: ОП
Крім того, Андрій Єрмак заявив, що Офіс Президента зацікавлений у залученні активної молоді до роботи над напрацюванням надзвичайно важливих для України документів. Він також розповів про ідею організувати саміт випускників Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту міжнародних відносин КНУ.
Керівник Офісу Глави держави зауважив, що найкращою гарантією безпеки для України буде членство в НАТО. Фото: ОП
Підсумовуючи зустріч, Андрій Єрмак зазначив, що головним сьогодні для України є успіх на фронті.
Поки на нашій землі є російські війська, жодних переговорів не може бути. Тільки Україна й українці вирішуватимуть, коли, як і з ким говорити. Ми платимо занадто високу ціну, тому маємо закінчити цю війну поверненням усіх наших територій. Хоча я усвідомлюю, що це дуже непросто. І для нас дуже важлива кожна людина, – наголосив він.
Зустріч зі студентами КНУ. Фото: ОП
Безпека України: хто її гарантує
На саміті НАТО у Вільнюсі схвалили декларацію G7, яка передбачає довгострокову підтримку України у сфері безпеки та економіки. Серед тих, хто вже доєднався до декларації, – Чехія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Іспанія та Швеція.
Раніше Інформатор писав, що 4 серпня Україна розпочала великі перемовини з США щодо прямих гарантій безпеки для нашої держави. Також ми повідомляли, що Єрмак нещодавно анонсував підготовку до Глобального саміту миру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- США вперше передадуть Україні конфісковані активи російських олігархів – Блінкен
- Європейський суд вперше зняв санкції з відомого російського бізнесмена
- Вступ України в ЄС та НАТО: Стефанишина розповіла про готовність й терміни