Як ВПО знайти роботу в Києві: інструкція

В Києві вимушеним переселенцям доступні ряд сервісів для працевлаштування на новому місці. Це, зокрема – підбір роботи, профорієнтаційні послуги, отримання ваучера на навчання. Для цього не обов’язково реєструватися в центрі зайнятості. 

У Державній службі зайнятості розповіли про основні програми та послуги з працевлаштування для ВПО. Шукати роботу можна самостійно на Єдиному порталі вакансій, або підписатись на вакансії у чат-ботах – Telegram та Viber. Однак звернення до служби зайнятості значно прискорить процес працевлаштування, оскільки часто фахівці служби підбирають кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, зокрема – з організацією професійної підготовки безробітних безпосередньо на майбутньому робочому місці.

Професійне навчання та надання ваучерів

Служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за професіями, які мають попит на ринку праці. Воно здійснюється на замовлення роботодавця або для безробітного, що планує започаткувати власну справу.

Професійне навчання зареєстрованих безробітних здійснюється за кошти фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. У центрах професійно-технічної освіти навчають доросле населення за 95 робітничими професіями та 335 освітніми програмами. З онлайн графіком формування навчальних груп за професіями та освітніми програмами можна ознайомитись тут.

Після успішного завершення навчання ви отримаєте документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації. Громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Їх видають окремим категоріям громадян, зокрема і переселенцям, які відповідають певним вимогам за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей.

Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні – це майже 27 тисяч гривень. В іншому випадку роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.

Статус зареєстрованого безробітного

Реєстрація безробітних у службі може відбуватися особисто, під час відвідування центру зайнятості, або через єдиний державний портал електронних послуг або мобільний застосунок “Дія”. Розмір допомоги по безробіттю для кожного визначається індивідуально, але під час дії воєнного стану він не може перевищувати розмір мінімальної зарплати, встановленої законодавством на 1 січня календарного року. У 2023 році – це 6 700 гривень. Для визначення орієнтовного розміру своєї допомоги можна скористатися відповідною послугою чат-бота у Telegram.

Допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного та в період дії воєнного стану її тривалість не може перевищувати 90 календарних днів. Водночас для осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів.

Якщо переселенець або особа, яка перебуває на територіях, на яких ведуться бойові дії, і в якої не розірвані трудові відносини (крім осіб, які були керівниками підприємств, установ, організацій всіх форм власності, а також осіб, які обіймають виборні посади), має бажання отримати статус зареєстрованого безробітного, то вона має право припинити трудовий договір в односторонньому порядку шляхом подання відповідної заяви на ім’я роботодавця до центру зайнятості. Датою припинення трудових відносин вважатиметься дата, наступна за датою подання такої заяви.

Гранти для створення або розвитку власної справи

Переселенці можуть скористатися двома грантовими програмами. “Власна справа” – розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тисяч гривень. Грант для ветеранів – передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень відповідно. Повний список програм тут.

Подання заявок відбувається виключно через портал “Дія”. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в уповноваженому банку. Впродовж трьох років підприємець повертає отриману суму коштів шляхом сплати податків та зборів, передусім за працевлаштованих працівників.
Про особливості програми гранту для ветеранів та її відмінностях від “Власної справи” можна дізнатися за посиланням. Використати грант у повному обсязі та створити нові робочі місця необхідно протягом 6 місяців з дати отримання коштів на рахунок.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • При оформленні пенсій в Україні ВПО можуть підтверджувати трудовий стаж зі слів свідків
  • Виплати ВПО: у Кабміні пояснили, чи відновлять грошову допомогу українцям, які повернуться з-за кордону
  • ВПО нададуть додаткові виплати – куди звертатися та як отримати гроші
  • Оформлення пенсії за віком: куди звертатись та які документи потрібні

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь