Жителі Києва можуть суттєво заощадити на оплаті комунальних послуг за допомогою “Картки Киянина”. Річ у тім, що через цю систему оплата проходить без комісії. Експерти пояснили, як скористатися цією послугою.
Така інформація з’явилася на офіційному порталі Дніпровської районної адміністрації міста Києва. Оплатити житлово-комунальні послуги українці можуть в касах банків, а також онлайн. Проте кияни можуть заощадити час додатково й оплатити “комуналку” онлайн через особистий кабінет на порталі “Центру комунального сервісу”. Це можна зробити за допомогою QR-коду, що надрукований на паперовому рахунку-повідомленні. Також можна скористатися особистим кабінетом. Для цього потрібно:
- Створити обліковий запис за інструкцією (потрібно вказати прізвище, ім’я та електронну адресу);
- Додати об’єкт нерухомості (одну чи декілька квартир або будинків, за які потрібно сплачувати комунальні послуги);
- Обрати зручний спосіб оплати;
- Розрахуватись.
Для оплати без комісії потрібно обрати способом розрахунку “Картку Киянина”. У випадку оплати через QR-код потрібно зісканувати код, який знаходиться на паперовому рахунку-повідомленні. Після цього треба лише перейти за посиланням, яке з’явиться на екрані гаджета, ввести номер телефону та електронну адресу. Далі користувач натискає кнопку “Сплатити”.
Експерти нагадують, що також можна оплатити постачання гарячої води та теплоенергії на порталі постачальника “Київтеплоенерго”. Проте слід враховувати, що в цьому випадку буде комісія 2% за послуги банківської операції. Для цього потрібно:
- На офіційному порталі КТЕ обрати розділ “Особистий Кабінет”;
- Ввести пароль та логін (або зареєструватися);
- Натиснути “Підключити особовий рахунок” (якщо не було підключено раніше);
- Обрати “Оплатити послуги”;
- В розділі “Мої особисті рахунки” натиснути “Оплата послуг”;
- Перевіривши уважно суму оплату, натиснути “Сплатити”.
Картка Киянина
Оформити “Картку киянина” можна через Ощадбанк. На це мають право такі категорії громадян:
- зареєстровані у Києві;
- ведуть трудову діяльність у місті Київ згідно із законодавством України;
- здобувають повну загальну середню, професійну та вищу освіту в освітніх установах Києва всіх рівнів акредитації, а також є батьками або опікунами дітей, які здобувають освіту в Києві;
- мають право на пільги, доплати, допомоги, компенсації відповідно до законодавства, на додаткові пільги, доплати, допомоги, компенсації згідно з актами Київради та КМДА;
- є внутрішньо переміщеними особами, тими, хто переїхав із тимчасово окупованих територій України чи районів АТО та мають реєстрацію у м.Київ.
Для цього потрібно надати такі документи:
- паспорт, або документ, що його замінює;
- ідентифікаційний номер;
- документ, що підтверджує пільговий статус (для киян-пільговиків);
- довідку про працевлаштування в організації, що зареєстрована у Києві (для осіб прописаних за межами міста);
- кольорове фото 3×4 (якщо відсутнє якісне фото, вклеєне у паспорт).
Також з’являлася петиція, в якій пропонують поширити дію “Картки Киянина” на безкоштовний проїзд у маршрутках. Автор ініціативи вважає, що власник такої картки має право на безкоштовний проїзд і в такому громадському транспорті. У петиції зазначається, що маршрутки треба обладнати валідаторами для контролю кількості пільговиків, які користуються цим видом транспорту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Кияни підтримали заборону проїзду будтехніки до екопарку Осокорки: чекаємо на відповідь Кличка
- Затримки або скасування рейсів – кияни запропонували Укрзалізниці шлях покращення Kyiv City Express
- У Києві ремонт скверу обійдеться майже у п'ять мільйонів гривень: що хочуть зробити
- Київському метро присвятили 3d-інсталяцію на найбільшому екрані – відео