Кияни отримають додаткові виплати до Дня Незалежності. У КМДА розповіли, хто та скільки

До Дня Незалежності України чимало киян отримає одноразові виплати від міської влади. Йдеться про програму “Турбота. Назустріч киянам”. У КМДА розповіли, хто отримає цю грошову допомогу. 

На одноразові виплати до Дня Незалежності цьогоріч Київська міська державна адміністрація виділила 130 мільйонів гривень. Цю допомогу спрямують для соціально-незахищених киян. Також це стосується внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Києві.  Виплати отримають 280 жителів Києва. Розмір цієї одноразової допомоги – від 400 до 950 гривень (в залежності від категорії). Отримають таку виплату до Дня Незалежності в Києві: 

  • люди з інвалідністю I, II та III груп;
  • особи, які одержують допомогу на дітей з тяжкими захворюваннями;
  • діти-сироти;
  • Праведники Бабиного Яру;
  • репресовані особи, яких надалі реабілітували;
  • учасники народного ополчення, які брали участь в обороні Києва з липня по вересень 1941 року;
  • батьки та матері загиблих в мирний час військовослужбовців строкової служби;
  • непрацюючі пенсіонери, розмір пенсій яких не перевищує розміру 2,5 прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність.

Слід зазначити, що цьогоріч одноразову грошову допомогу від київської влади також отримають ветерани. Про це розповів директор Департаменту соціального захисту Мінветеранів Руслан Приходько. Ща його словами, виплати отримають всі категорії ветеранів війни. 

“У 2023 році така виплата для осіб з інвалідністю внаслідок війни 1 групи становить 3100 гривень, для 2-ої групи – 2900, для 3-ої – 2700 гривень. Учасники бойових дій отримають 1 тис. гривень, особи з особливими заслугами перед батьківщиною – 3100 гривень, родини загиблих (померлих) Захисників і Захисниць – 650 гривень. А учасники війни отримають по 450 гривень”, – пояснив Приходько. 

Для отримання матеріальної допомоги киянам потрібно написати заяву до одного зі столичних  Центрів надання адміністративних послуг і подати необхідний пакет документів. Точний перелік документів можна побачити за посиланням на офіційному порталі Департаменту соціальної політики КМДА.

Соціальна допомога для українців

В Україні збираються провести детальну перевірку громадян, які отримують соціальні виплати. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, це також одна з вимог міжнародних партнерів, які фінансують соціальну допомогу українцям. 

“Ми серйозно просунулися у цьому напрямі. Раніше ми могли отримати від Мінфіну, наприклад, застереження щодо незрозумілих видатків, не було видно усіх доходів людини, комусь були надлишково сплачені кошти. Тож якісна система верифікації критеріїв одразу дозволяє нам не сплачувати зайвого”, – зазначила Оксана Жолнович. 

Також повідомлялося, що Укрпошта почала виплачувати пенсії та соцвиплати українцям у Польщі. Зазначається, що тепер українським пенсіонерам та пільговикам, які проживають в Польщі, потрібно подати заяву про виплату нарахованої пенсії та соціальної допомоги готівкою. Міжнародний поштовий переказ буде доставлено одержувачу у місяці, наступному за місяцем, у якому було надіслано заяву. При цьому виплати будуть здійснюватися в польських злотих. 

Нагадаємо, раніше в МОЗ пояснювали, чи припиняться соціальні виплати, якщо людині скасували дію довідки про інвалідність. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь