Кияни підтримали заборону проїзду будтехніки до екопарку Осокорки: чекаємо на відповідь Кличка

Жителі Києва вимагають заборонити проїзд будівельної техніки до екологічного парку в столиці. Йдеться про Осокорки, де, ймовірно, продовжується будівництво нового житлового комплексу. 

За цю петицію проголосувало понад 6 тисяч жителів Києва. Тепер представники місцевої влади повинні будуть ознайомитися з ініціативою та відповісти автору. У петиції автор зазначає, що ще 29 березня минулого року Розпорядженням київського міського голови – Віталія Кличко, № 164 заборонили відвідувати ліси в місті Київ. Зокрема, йдеться про в’їзд на їхню територію транспортних засобів та іншої техніки (за виключенням техніки Збройних Сил України та спеціальних служб). Такі правила діятимуть до кінця воєнного стану в Україні. 

Після цього проїзд та прохід населення на територію, що на південь від вулиці Колекторно було заблоковано. Водночас автор нагадує, що в цьому місці має бути створено Екологічний парк “Осокорки”. Проте попри все це 30 червня, каже автор петиції, було організовано заїзд важкої будівельної техніки. Ймовірно, йдеться про незаконне будівництво житлового комплексу H2O на березі озера Небреж. 

Водночас вхід для населення на цю територію залишається закритим. Це значить, що будівництво може здійснюватися під прикриттям заборони на відвідування лісів для громадян. 

“Це віроломний акт нахабства київських забудовників, які користуються війною, щоб зробити собі бізнес не може залишатися непоміченим і потребує негайної реакції міської влади”, – вважає автор петиції.

Що відомо про будівництво ЖК в районі парку Осокорки?

Як повідомляли у виданні “Наш Київ”, в столиці влітку цього року ймовірно відновили будівництво житлового комплексу H2O біля екологічного парку Осокорки. Про це також заявив Дмитро Перов, заступник директорки Департаменту охорони культурної спадщини. За його словами, будівельні роботи нині відбуваються на березі озер Тягле та Небреж, що на південь від житлового масиву Осокорки. Він також зазначав, що власник будівельної компанії ще до 24 лютого 2022 року намагався забудувати цю територію. 

“Зокрема, було розпочато засипання озера Небреж, яке згідно з цільовим призначенням тепер віднесено до забудови об’єктами житлового та соціально-побутового призначення”, – підкреслював Дмитро Перов. 

Парки Києва

Раніше стало відомо, що в столиці скоро з’явиться нова зону відпочинку. Йдеться про Акустичний парк. Зазначається, що його облаштують замість скверу Зої Космодем’янської. Ідея проєкту полягає в тому, щоб відвідувачі змогли через специфічні звукові хвилі почути як звучить довколишня природа. Парк матиме форму еліпса, в якому відбиватимуться звукові хвилі. При цьому творці максимально збережуть зелені насадження, покращать транспорту розв’язку та працюватимуть над комфортним відпочинком у парку киян та гостей міста.

Також повідомлялося про скандал навколо будівництва в районі Лук’янівської площі.  У Департаменті охорони культурної спадщини зазначили, що термін дії дозволу на виконання робіт закінчився у липні 2023 року. Забудовник  пообіцяв зберегти та реставрувати парк міської залізниці на Лук’янівській площі в Києві, в Департаменті охорони культурної спадщини зауважили, що у компанії немає погодження на проведення робіт. Заступник директорки профільного департаменту Дмитро Перов наголосив, що для продовження дії дозвільної документації  забудовник має звернутися з повним пакетом проєктно-планової документації на адресу Департаменту охорони культурної спадщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Ліс орхідей замість будівництва на Галерному острові: екологи судяться з Київрадою та забудовником
  • У Кличка відповіли, чи будуватимуть паркінг замість зеленої зони поблизу Протасового Яру в Києві
  • Будівництво Подільського мосту в Києві. Керівника КП звинувачують в переплаті за пісок 6,5 мільйона гривень
  • У мережі показали, як будували метро в Києві – історичні фото

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь