Попри важку війну, на Київщині, на жаль, продовжує процвітати корупція та беззаконня. Поки найкращі люди України гинуть на фронті, в столиці продовжуються бурхливі вечірки в клубах та тривають незаконні забудови – причому робиться все це демонстративно, на очах у поліції, яка ніяк не реагує. Ще б пак: як реагувати, коли в цих самих клубах відпочиває твоє безпосереднє керівництво?
Йдеться, зокрема, про відомий в певних колах столичний клуб Boho. Він вважається елітним, правила та норми закону йому не писані: заклад працює під час комендантської години, ба навіть більше – збудований він взагалі незаконно. А володіє цим “золотим” місцем Ростислав Ручко: непублічний бізнесмен, в якого до того ж, за даними журналістів, є незакрита кримінальна справа, суд по якій фактично припинився.
Хто такий Ростислав Ручко, чому він так демонстративно нехтує законом і до чого тут Солом’янська РДА та “Слуга народу”? Докладніше – в матеріалі “Інформатору”.
Вечірки поліцейських чинів під російський блатняк та безсилля правоохоронців: чим відомий клуб Boho
На початку жовтня в “Українській правді” вийшов цікавий матеріал. Журналісти навідалися до елітного столичного клубу Boho. Виявилося, що попри комендантську годину (під час якої заборонені будь-які масові гуляння) заклад чудово працює: звідти доносилася гучна музика та радісні нетверезі голоси відвідувачів.
Можна було б подумати, що весела компанія просто трохи загулялася, не встигла роз’їхатися та вирішила залишитися на ніч, аби не порушувати законодавство воєнного часу. Але як би не так: трохи поспостерігавши, розслідувачі помітили, що до закладу активно під’їжджають люксові автомобілі, з яких виходять люди та спокійно проходять до приміщення клубу.
Журналісти звернулися по допомогу до кількох екіпажів поліції. Останні, втім, просто-напросто відмовилися перевіряти заклад, перед яким на той момент зібралася черга з приблизно 20 відвідувачів. Після цього “УП” надіслала запит голові МВС Ігореві Клименку, в якому запитала, чому “Бохо” працює, нехтуючи законом, а працівники поліції нічого не роблять.
Якщо коротко, то відповідь міністра була такою: ми все бачимо, але нічого поробити не можемо. Змусити власника клубу дотримуватися закону, як виявилось, поліція не в змозі.
“Такі заклади маскують свою роботу. За зовнішніми ознаками і не скажеш, що ресторан чи клуб працює: у вікнах темно, музики немає. Пропускають клієнтів приховано, за попереднім записом. У поліцейських немає підстав вломитися всередину. Для цього потрібна санкція суду… Вирішення цього питання комплексне і потребує залучення різних органів влади. Якщо простіше: дайте правовий механізм, будемо використовувати”, – відповів Клименко.
Для фіксації повторимо ще раз: поліція заявляє, що не може змусити власника дотримуватися закону, адже – увага! – немає закону, який би змусив його дотримуватися закону. Чи є ця відповідь гідною міністра внутрішніх справ – залишаємо на розсуд читача.
Пізніше журналісти виявили ще один чудовий факт: власне, сама споруда клубу є незаконною. Літній майданчик Boho на вулиці Федорова в центрі Києві містить ознаки капітальної споруди. Міська влада вже видала власнику припис на демонтаж, про що повідомив директор департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.
“Інспектор вніс припис власнику щодо демонтажу вказаної споруди. Власник, ФОП Ростислав Ручко, направив лист на КП щодо демонтажу вказаного обʼєкту власними силами до 15 жовтня 2023”, – повідомив Буділов.
“Інформатор” спостерігатиме за тим, чи залишиться після вказаної дати літня веранда, яка займає майже весь тротуар, чи її й справді знесуть. Однак щось нам підказує, що вранці 16 жовтня все буде так само, як і було до цього.
Чому ж поліція безсила щось зробити? Все дуже просто. Як писали журналісти “Антикору”, в клубі “Бохо” полюбляють веселитися представники керівництва столичної Нацполіції. До них нерідко приєднується і сам Ростислав Ручко. Що цікаво – під час вечірок гості насолоджуються російським блатняком. Мабуть, це дуже сюрреалістична картина: представники поліції, які витанцьовують під “Владимирський централ” і “Золотиє купола”. Залишається сподіватися, що ті самі золоті куполи хоча б “душу їхню радують”.
Проблеми з законом, мітинги проти карантину та дружба зі “слугами народу”: чим відомий Ростислав Ручко
Як ми вже зазначали, власником “Бохо” є бізнесмен Ростислав Ручко. Окрім Boho, він володіє ще кількома дорогими закладами. Серед них, зокрема, ресторан Patio, клуб Saxon, клуб Forsage, музичний бар Barbeer та ще якийсь караоке-бар.
Список бізнес-активів Ручка, які він сам же і вказав в соцмережах
За даними відкритих реєстрів, чоловік значиться як власник восьми юридичних осіб.
Ще один перелік активів Ручка
Що не кажи, а послужний список досить солідний. Тож може, чоловік просто є успішним законослухняним бізнесменом та підприємцем, завдяки яким тримається наша економіка? Хай би не так!
Як виявили журналісти-антикорупціонери, пан Ручко як мінімум з 2018 року “ходить” під кримінальною справою. Зокрема, той самий сумнозвісний клуб Boho фігурує в кримінальному провадженні № 12018000000000721 щодо незаконного використання приміщення, що належить державі, для розміщення у ньому нічного клубу.
Витяг з кримінальної справи щодо бізнесу Ручка
Це розслідування повністю “застрягло” та загубилося в столичних судах. Останнє засідання по ньому відбулося ще у листопаді 2020 року.
Суди щодо діяльності Ручка чомусь фактично зупинені
Сама ж справа взагалі тягнеться з 2018 року. Зрозуміло, що вона просто розвалена та навряд чи коли-небудь чимось закінчиться. Скоріше за все, врешті її тихо закриють – на тому й усе.
Сам же Ручко всю цю інформацію ніяк не коментує. І взагалі людина від дуже непублічна, відкритої інформації про нього вкрай мало. Однак дещо цікаве знайти все ж вдалося – і це точно не сподобається керівництву “Слуги народу”.
Так, Ручко є головою комітету з питань розвитку промисловості, підприємництва, екології, благоустрою та охорони навколишнього середовища у громадській раді при Солом’янській РДА Києва. Це означає, що бізнесмен, скоріше за все, має чудові зв’язки зі столичними “слугами”, адже саме вони формували районні держадміністрації Києва з усіма громадськими радами. Стверджувати ми не можемо, але досить ймовірно, що саме знайомства з “правильними” та “шанованими” людьми й дозволяє йому багато років уникати уваги правоохоронних органів.
Ще один цікавий факт про діяльність Ростислава Ручка. У 2020 році він відмітився ледь не єдиною в житті відверто публічною активністю: виступав на мітингах проти карантинних обмежень у Києві. Що зрозуміло: адже робота ресторанів та клубів тоді припинилася. Втім, взагалі не зрозуміло, нащо бізнесменові це було потрібно, адже його заклади працюють навіть під час комендантської години у воєнний час – що йому якісь там “дитячі” карантинні обмеження?
Ростислав Ручко виступає проти карантину
“Як з гуся вода”: чи покарають Ростислава Ручка за нехтування законом?
На це питання дуже хотілося б відповісти: так, звичайно покарають. Адже Україна за Конституцією є правовою державою, в якій всі рівні перед буквою закону та рішеннями Феміди. Власне, це взагалі-то сказано в найпершій (!) статті нашого Основного закону. Однак будемо відверті як перед собою, так і перед читачами: скоріше за все, нічого Ростиславові Ручко не буде.
Без зайвих пояснень зрозуміло, що правоохоронці про все в курсі і все знають. Однак хто рубитиме сук, на якому сидить? Хто позбавлятиме самого себе улюбленого місця відпочинку? Та і як, справді, прості патрульні (до яких і питань-то, власне, нема) можуть завадити роботі клубу, в якому відпочиває їхнє безпосереднє керівництво? Тим паче, коли навіть цілий міністр МВС прямо сказав: закон нібито є, однак змусити виконати його ми не здатні.
Сумно, що навіть під час війни, коли державі як ніколи потрібна стійкість, стабільність та функціонування одного закону для всіх, знаходяться ділки, які дозволяють собі безцеремонно цей самий закон порушувати. А влада та правоохоронці, як завжди, розводять руками. І немає ніякого виходу з усієї цієї ситуації, яка, здається, в Україні була, є і залишиться навіки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Власникові нічного клубу в Харкові загрожує 3 роки в'язниці через роботу закладу після 22:00
- У Києві можуть карати ресторани за порушення комендантської години: що відомо