На АЗС Київщини продавали бензин-фальсифікат – як відрізнити якісне паливо від підробки

У Київській області під час перевірок знайшли сховище бензину для автомобілей з домішками хімічних речовин. При цьому цей фальсифікат продавали на АЗС, які підконтрольні порушникам. Стало відомо, як це відбувалося. 

Про це повідомили в Бюро економічної безпеки України. Зазначається, що виробники для збільшення октанового числа (це умовний показник, який характеризує здатність палива забезпечити роботу двигуна) додавали різні хімічні речовини. Потім цей фальсифікат продавали на підконтрольних АЗС у Київській області. Детективи встановили групу осіб, яка займалася цим. 

Фальсифікований бензин та дизельне вальне правоохоронці вилучили з цього сховища. Орієнтовна вартість “товару” становить 38 мільйонів гривень. На цей бензин наразі наклали арешт. Експерти продовжують дослідження.

“Досудове розслідування триває. Оперативний супровід здійснюють співробітники СБУ, процесуальне керівництво – прокурори Київської обласної прокуратури”, – зазначили в Бюро економічної безпеки. 

Як відрізнити якісний бензин від фальсифікату

Як передає РБК-Україна, перевіряти бензин можна кількома способами. Зокрема, за кольором: для цього потрібно набрати бензин у прозору тару – колір пального повинен бути блідо-жовтим. Винятком можуть бути лише мережеві заправки, де додають спеціальні барвники для захисту від підробок. 

Також можна перевірити пальне за реакцією марганцівки. Для цього потрібно додати трохи бензину в речовину. Якщо марганцівка стане рожевого кольору – це значить, що в пальне додали багато води. 

Крім того, бензин не має свого природного характерного запаху. Якщо пальне сильно пахне, то, скоріше за все, це підробка. Водночас можна перевірити за реакцією на шкірі: чистий продукт сушить шкіру, а змішаний – буде розмазуватися жирною плямою. 

Що стосується справжнього дизельного пального, то воно повинно бути:

  • Трохи темнішим від соняшникової олії;
  • Мати приємний масляний запах;
  • На дні не повинно бути ознак води (або різних піщинок);
  • Жирне та маслянисте (якщо пальне не таке, то значить – воно сильно розбавлене). 

Ситуація з бензином в Україні

Директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн зазначив, що ціни на бензин навряд чи перетнуть позначку в 60 гривень за літр, проте подорожчання може бути. За словами експерта, зараз оператори змушені включати нові податки в ціни та реагувати на зміни зовнішньої кон’юнктури. 

“Динаміка цін цілком відповідає чинникам, які викликали їхнє зростання. Так, податкове навантаження на бензин збільшилося приблизно на 11 грн за літр, митна вартість за зазначений період — на 82 доларів/тонна, або на 2,7 грн за літр (із ПДВ). Для дизпалива податкове навантаження зросло на 7,5 грн за літр, а митна вартість — на 150 доларів/тонн, або 5,5 грн за літр”, – пояснив експерт ситуацію з цінами.

Також на українських АЗС активніше став з’являтися бензин з біоетанолом. Це технічний спирт, який виготовляють на основі  харчових або нехарчових біологічних компонентів. У випадку, якщо вміст перевищує 30% – українське законодавство класифікує це пальне як “альтернативне”. Воно оподатковується меншими ставками. 

“У альтернативного палива  дещо менша теплота згоряння і, відповідно, на 7-10% вища витрата порівняно зі звичайним. Тому для споживача воно стає цікавим, коли на 15% дешевше. Якщо на стелі ціна звичайного бензину – 50 гривень за літр, то альтернативний не повинен бути дорожчим за 42,5 гривні за літр. Якщо він коштує 40 гривень за літр, то, умовно, споживач може виграти 2,5 гривні на літрі”, – пояснив спеціаліст”, – пояснив директор Українська асоціація виробників альтернативних транспортних палив “Укрбіопаливо” Тарас Миколаєнко 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Як зекономити бензин та дизпаливо в заторах: порада автоінструктора з Лондона
  • Чи можна заощадити бензин, якщо вимкнути кондиціонер у машині? Відповідь досвідченного автомехініка вас здивує
  • Українські АЗС змусять робити запаси пального: депутати ухвалили рішення. Що зміниться
  • Як змінюватимуться ціни на бензин та дизпальне найближчим часом: прогноз оператора ринку

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь