На День українського борщу у Києві створили унікальну композицію з квітів – фото

У Києві третій рік поспіль святкують і вшановують національну страву – запашний український борщ. Цій страві у столиці відвели свій день – День українського борщу, який заведено святкувати у другу неділю вересня. Цього року 10 вересня в Солом’янському районі столиці вирішили нагадати киянам та гостям міста про їхню культурну спадщину, встановивши у сквері на Повітрофлотському проспекті унікальну і квасиву композицію з квітів. 

Як повідомили у комунальному підприємстві з утримання зелених насаджень Солом’янського району, композиція має вигляд тарілки із запашним борщиком, яку розмістили на національному символі – вишиваному рушнику.

Цікаво те, що вся композиція виконана із живих квітів темно-червоного відтінку, які чергуються із зеленими насадженнями.

Український борщ на вишитому рушникові. Фото: КП УЗН Солом’янського району

Український борщ на вишитому рушникові. Фото: КП УЗН Солом’янського району

Український борщ – символ української кулінарної культури і достатку у 2022 році визнаний обʼєктом культурної спадщини ЮНЕСКО. Ще одне підтвердження того, що українська культура – неповторна, українська кухня  –  найсмачніша, а український народ – працьовитий і творчий,  – йдеться у дописі КП УЗН Солом’янського району.

Киян та гостей міст запрошують помилуватися квітковою композицією. Фото: Український борщ на вишитому рушникові. Фото: КП УЗН Солом’янського району

Киян та гостей міст запрошують помилуватися квітковою композицією. Фото:КП УЗН Солом’янського району

Композиція нагадує тарілку з борщем та вишиваний рушничок

Caption

Український борщ: що про нього відомо

Український борщ – це національна страва України, яка вважається однією з найсмачніших і найпопулярніших у світі. Борщ – це густа супова страва, яка готується з буряків, капусти, картоплі, м’яса або бобів, а також з різних спецій і трав.

Перша задокументована згадка про український борщ датується 1584 роком. У своїх щоденниках про страву згадав німецький торговельний агент Мартін Ґруневеґ. 17 жовтня 1584 року його купецька валка доїхала до Києва й зупинилася на ночівлю над річкою Борщівка — саме так назвав її торговець у своєму щоденнику.

З тих пір борщ став невід’ємною частиною української культури. Його готують на всі свята та сімейні обіди. Борщ також є популярною стравою в інших країнах Східної Європи та Центральної Азії.

Існує безліч різних рецептів українського борщу. Класичний рецепт включає в себе буряк, капусту, картоплю, м’ясо або бобові, а також цибулю, моркву, томатну пасту, сіль, перець і лавровий лист.

Борщ був внесений до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. В Україні є навіть музей борщу, який знаходиться в місті Черкаси.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Києві з’явиться унікальний акустичний парк. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • "Займуться відповідні служби": агентство Reuters перевірять через скандальні фотографії роботи ППО над Києвом
  • Бюро знахідок київського метро змінило адресу: де тепер шукати загублені речі
  • Скріншот чи справжній квиток: у контролерів кільцевої електрички Києва з'явилось нове обладнання для перевірки

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь