В Оболонському районі Києва активно будують міст-хвилю, який з’єднає парк “Наталка” з Оболонським островом на Дніпрі. Будівництво триває вже третій рік, але останнім часом воно значно пожвавилось. І є всі шанси, що наступного року міст здадуть в експлуатацію, хоча тепер міст суттєво відрізняється від первісного проекту.
Кореспондент “Інформатора” перевірив, на якому етапі знаходиться будівництво. Будівельники зводять четверту опору моста і найвищу “хвилю” споруди.
Будівництво пішохідного мосту триває з 2020 року. На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну роботи тимчасово припинили, але вже у жовтні 2022 року відновили. Добудувати міст планують у 2024 році, скоріш за все – до Дня міста.
Щодо коштів на будівництво мосту, Кличко пояснював, що фактично основні витрати на нього реалізували ще до російського повномасштабного вторгнення. А на добудову мосту Київ отримав 19 496 400 грн від Метрополії Великого Парижа. На це ж і уряд Тайваню виділив ще 2,5 млн доларів фонду “Майбутній Київ”, який заснували місцевий голова Віталій Кличко та забудовник Ігор Ніконов.
Будівельники зводять четверту опору моста і найвищу “хвилю” споруди
За проєктом, міст спиратиметься на чотири опори, дві з яких розташовані у протоці. Ширина мосту — 4 м, довжина — 164 м. На ньому планується облаштування велодоріжок. Споруду підсвічуватимуть різними кольорами, а також там вмикатимуть музику.
Міст планують здати вже наступного року
За що заплатять з бюджету міста
Після завершення будівництва мосту територію Оболонського острова перетворять на “сучасну зону відпочинку для киян зі збереженням флори й фауни”. Роботи проводитиме “Київзеленбуд” у межах програми “Екологічний добробут міста Києва” на 2022-2025 роки. Перетворити Оболонський острів на парк планують за три черги.
У грудні 2021 року комунальне підприємство “Плесо” оголосило тендер на благоустрій Оболонського острова. Компанія “Гідробуд лімітед”, що виграла тендер, за 173,6 млн грн повинна очистити острів від кущів та сміття, побудувати понтонну переправу, звести тимчасові дороги, намити пляж, озеленити територію, сконструювати дитячі та спортивні майданчики, прокласти алеї, велодоріжки та інженерні комунікації, створити причал та набережну, встановити трансформаторну підстанцію, змонтувати систему освітлення та відеоспостереження. У програмі економічного і соціального розвитку Києва на реконструкцію парку “Наталка” у 2016-2026 роках передбачено 359 млн грн. До січня 2021 року профінансовано робіт на 269,1 млн грн (75%).
З протилежного боку Оболонського острова вже побудували інший міст, яким на острів зможе заїжджати транспорт. Загальна кошторисна вартість будівництва мостового переходу з Оболонського острова на вулицю Прирічну становить 26,4 млн грн. До 1 січня 2023 року підрядники виконали робіт на 15,7 млн грн. У бюджеті міста на 2023 рік на закінчення будівництва технічного мосту передбачені 10,7 млн грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Ландшафтні дизайнери змінять територію Києво-Печерської Лаври – що планується
- Парк замість бетонних набережних та багатоповерхівок. У Києві активісти намагаються врятувати узбережжя Дніпра від забудови
- У Києві активісти закликають Офіс генпрокурора зупинити руйнацію 130-річного будинку