Підлеглих Кличка підозрюють у привласненні майже 3 млн грн на закупці генераторів: подробиці справи

Підлеглих Кличка підозрюють у привласненні майже 3 млн грн державних коштів. Київська міська прокуратура встановила факт порушення інтересів держави у бюджетній сфері за результатами проведеної Департаментом КМДА закупівлі 400 генераторів за кошти місцевого бюджету.

Як повідомляє Київська міська прокуратура, Департамент КМДА підозрюють у привласненні майже 3 млн грн державних коштів. Як стало відомо, у листопаді 2022 року профільний Департамент КМДА придбав за кошти місцевого бюджету у субʼєкта господарювання 400 генераторів на загальну суму понад 28,6 млн грн включно з податком на додану вартість.

“В силу положень постанови Кабінету Міністрів України від 09.11.2022 № 1260 генератори віднесено до переліку товарів першої необхідності, операції з ввезення та постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість. Проте, Департамент при закупівлі генераторів безпідставно включив в ціну вказаного товару суму податку на додану вартість у розмірі 4, 7 млн грн”, – повідомляють у прокуратурі.

Субʼєктом господарювання у добровільному порядку повернуто до бюджету лише 1,8 млн грн, при цьому залишились невідшкодованими кошти у розмірі 2,9 млн грн.

“Реагуючи на виявлені порушення, Київська міська прокуратура звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом в інтересах держави в особі Київської міської військової адміністрації та її профільного Департаменту про стягнення з субʼєкта господарювання безпідставно отриманих коштів та штрафних санкцій у сумі понад 3 млн грн”, – додала Київська міська прокуратура.

Звільнення від оподаткування ПДВ постачання генераторів

У листопаді 2022 року Уряд звільнив від сплати ПДВ і ввізного мита товари для енергетики та забезпечення тепла. Ці новації запрацювали з 11 листопада. Йшлося про газогенератори, електричні двигуни та генератори, електрогенераторні установки та обертові електричні перетворювачі, трансформатори, електричні акумулятори, електричні водонагрівачі та обігрівачі, а також деякі інші товари для енергетики та забезпечення тепла.

З 2 грудня перелік товарів звільнених від ПДВ та мита було поповнено основними комплектуючими для виробництва електрогенераторів, обладнанням для фільтрування води, системами для супутникового доступу до інтернету та інверторами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Директор пологового в Києві виплатив неіснуючим співробітникам 4,5 млн грн: деталі від прокуратури
  • Скандальну київську чиновницю відсторонили від посади після закупки "золотих" овочерізок для укриттів – подробиці
  • До Нового року Труханів острів в Києві може отримати статус природного заказника
  • У Києві забудовник відновив будівництво ЖК впритул до Солом'янського парку, від Київради вимагають припинити роботи

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь