Пивоварні Карла Шульца, які є унікальним комплексом промислової архітектури, визнано об’єктом культурної спадщини Києва. Зведена у 1860-1890 роках історична будівля на Деміївці опинилась під загрозою знищення. Комплекс розташований на Голосіївському проспекті.
Як повідомляє пресслужба Київської міськради, про визнання пивзаводу Шульца об’єктом культурної спадщини Києва повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини Марина Соловйова. За її словами , будівлі на території історичної київської пивоварні не перебували на обліку об’єктів культурної спадщини. Проте пивзавод Карла Шульца має історико-культурну цінність і внесений до переліку об’єктів ХІХ-ХХ ст., яким може загрожувати знищення або пошкодження.
“Наразі я підписала наказ щодо занесення Пивоварного заводу родини Шульц (проспект Голосіївський, 8) до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Окрім того, тепер історична будівля має статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Наша робота триває заради порятунку самобутніх пам’яток, що мають особливу цінність. Збережемо нашу історію”, – повідомила посадовиця.
Історичну будівлю могли знести
У лютому 2023 року пивоварню Шульца почали розбирати будівельники. У КМДА заявили, що не надавали дозволи на проведення жодних робіт. Тоді протиправні дії зупинила Київська міська прокуратура. Хоча на той час пивоварня не перебувала на обліку об’єктів культурної спадщини, вона належала до об’єктів ХІХ-ХХ століть, яким може загрожувати знищення або пошкодження. На території броварні Шульца планували звести кримськотатарський культурно-освітній центр, школу і мечеть.
Що відомо про Пивоварню Шульца
Комплекс будівель – “Пивоварня Карла-Генріха Шульца” (1860-1890 рр.) є частиною історичного середовища Києва.
За згадкою краєзнавця та дослідника історії Києва – Антона Короба, «..історія варіння пива на цьому місці сягає 200-річної давнини. …Пруський підданий Йоган-Генріх Шульц взяв завод в оренду у 1865 році та здійснив серйозну реконструкцію, збільшивши потужність до 12 тис. відер пива на рік та 250 тис. відер дріжджів на рік. З 1889 року пивоварінням тут опікувався вже його син – Карл-Генріх».
Історики вважають, що за його управління пивоварня стала одним з найбільших виробників пива в Києві. Виробництво пива тут не зупинялося навіть в часи Другої світової війни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Щоб врятувати від забудовників. Прокуратура Києва вимагає дій від Мінкульту – поданий позов до суду
- Підлеглі Кличка “забули” віднести 400 історичних будівель Києва до пам’яток культурної спадщини — Шуляк
- У Києві знімають радянську символіку з обеліска "Місто-герой Київ" на Галицькій площі – фото
- Комісія Київради віддала під забудову ділянку в Подільському районі Києва, на якій стоїть історичний будинок: подробиці