У Києві відбувся другий гастрономічний pop-up на Житньому ринку від відомого українського кухаря, ресторатора Євгена Клопотенка. Українські фермери, крафтові виробники та зіркові гості зібрались вдруге на гастрономічному pop-up “Кий. ШЕФ. Хорив” на Житньому ринку.
За словами організаторів події, головною метою заходу є повернення нового життя на Житній ринок. Також Клопотенко планує зробити його активним центром гастрономічного та культурного життя столиці.
“Житній має стати майданчиком з комфортними місцями для українських виробників та фермерів, а також простором з якісною українською їжею”, — каже Клопотенко.
Гостей заходу зустрічали фермери та крафтові виробники з усієї України. Також була алея зірок, де готували та пригощали відомі українці.
Серед запрошених зірок українського шоу-бізу можна було зустріти таких знаменитостей: Василь Байдак, Валерій Харчишин, Аня Трінчер, Віталій Гордієнко, Анатолій Анатоліч, Тріо “Різні”, Марта Адамчук, Діана Глостер, Рома Міщеряков, Сергій Іванов, Команда “Сніданку з 1+1”, Соня Морозюк, Христина Шишпор, Лєра Товстолєс.
Захід є повністю благодійним — прибуток буде передано на відродження Житнього ринку, а також благодійному фонду бригади спецпризначення “Азов” для придбання дронів.
Додамо, Євген Клопотенко вже організовував перший гастрономічний pop-up на Житньому ринку 8-9 липня 2023 року. Тоді на захід завітали понад 6 тисяч киян та гостей міста.
На ньому вдалося зібрати 700 тис. грн, половину з яких було відкладено до фонду реновації Житнього, а 350 тис. грн передано “Благодійному фонду Сергія Притули”.
Історія Житнього ринку
Житній ринок — найдавніший діючий ринок Києва. Він був відомий ще з часів Київської Русі, розташовувався на Подолі поблизу ремісничих районів Кожум’яки та Гончаров. Починаючи з 15 століття він був головним торговим центром міста. За часів Київської Русі тут проходили багатолюдні віче, а в період магістратського правління влаштовувалися народні гуляння . Ринок був розтягнутий по всьому кварталу, його епіцентр знаходився на нинішньому місці автостанції Поділ.
У 1980 році відкрили нову будівлю Житнього критого ринку, зведеного за проєктом архітекторів О.Моніної, В.Штолько і конструктора Б.Бернарського. Проект комплексу спочатку передбачав будівництво восьмиповерхового корпусу готелю на 112 місць по сусідству з торговельним павільйоном з боку Верхнього Валу, а також реконструкцію прилеглої території. Однак пізніше стару забудову Подолу вирішили оголосити заповідною зоною.
На момент будівництва критого ринку на 1 350 торгових місць (плюс ще 600 на відкритому майданчику поряд з павільйоном) був найбільшим критим ринком в Європі. Через невеликого розміру ділянку вмістити на ньому стільки торгових точок виявилося неможливо і їх розподілили на декількох поверхах і балконах.
З нагоди святкування 1500-річчя Києва фасад ринку оздобили металевим панно “Із варяг у греки” художника Анатолія Домнича. У 2018 році його закрили на реконструкцію, яку досі не завершили.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Мешканці села на Київщині вийшли на мітинг проти дій влади: що вони вимагають – фото
- На Київщині надовго вимикатимуть світло: коли та де саме
- "Мільйони йдуть на бозна-що": мешканці Гірської ОТГ на Київщині протестують проти свавілля влади