Президент Зеленський підписав закон про створення державного парку Межигір’я: що буде далі

18 серпня президент україни Володимир Зеленський підписав закон, прийнятий 17 липня Верховною Радою про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я”. Закон набуде чинності наступного після опублікування в офіційній пресі дня.

“Створити на території Вишгородського району Київської області парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я” загальною площею 138,5937 гектара за рахунок земельних ділянок державної власності, що надаються йому в постійне користування”, – сказано у законі. 

Після цього Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів має утворити спеціальну адміністрацію парку та затвердити Положення про парк-пам’ятку. У свою чергу Кабінет міністрів після прийняття закону має подбати про кошти, необхідні для парку, – коли готуватиме проект державного бюджету на відповідний рік. 

Історія парку Межигір’я

Після втечі екс-президента України Віктора Януковича в його резиденції “Межигір’я” провели масштабні обшуки. Він мешкав там з 2002 по 2014 роки. В лютому 2014-го року Верховна Рада ухвалила постанову про передачу резиденції в державну власність. Януковича звинуватили також у тому, що резиденцію він “приватизував” незаконно. 

14 грудня 2022 року Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції й стягнув у дохід держави рухоме, нерухоме майно та кошти колишнього президента України Віктора Януковича. Зокрема, державі передали:

  • Межигір’я, в тому числі й знамениту Хонку;
  • Готельно-ресторанний комплекс у Сухолуччі;
  • Квартиру на Оболонській набережній;
  • Паркомісця;
  • 31 млн грн та 84,9 тисяч доларів на банківських рахунках;
  • 100% часток у статутному капіталі ТОВ “Танталіт” та “Будинок Лісника”;
  • 537 культурних цінностей на 18,7 млн євро (книги, ікони, картини, антикварні меблі, годинники, вази, шаблі, рушниці та навіть гармата 19 століття).

Як раніше повідомляв Інформатор, 3 березня 2023 року Кабінет Міністрів передав в управління Фонду держмайна (ФДМУ) конфісковані активи колишнього президента України Віктора Януковича.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь