Про зиму думати не хочу – як живуть і на що сподіваються бездомні у Києві

У соціальних мережах набирає обертів тема про наплив безпритульних у Києві. Начебто після початку повномасштабного вторгнення їх стало менше у столиці, а зараз вони повертаються до міста. Журналісти “Інформатора” перевірили ці чутки та пройшлися по центральних площах та вулицях у пошуках бездомних.

Як передає кореспондент “Інформатора”, безпритульні у Києві є, але ми не помітили великого зростання їх кількості. Безхатьки традиційно для Києва є на Майдані, Хрещатику, а у переході на Південному вокзалі “Інформатор” побачив стихійний “гуртожиток” людей, яким більше немає де жити.

Один із безхатьків, що просив гроші на вулиці, розповів “Інформатору”, що сам він приїхав до столиці із Дніпропетровської області. Хотів влаштуватися на роботу, але не вийшло – каже, що потенційний роботодавець його обманув. Тепер чоловік живе на вулиці.

За його словами, безпритульних у Києві останнім часом побільшало – багато приїхало до столиці з інших областей. Тут є притулки для бездомних, є місця, де годують безплатно – на Контрактовій площі волонтери роздають їжу, на Майдані незалежності, біля Андріївської церкви й так далі.
На питання, а що ви плануєте робити і як жити взимку, чоловік відповідає невпевнено. Адже пережити навіть невеликий мороз для бездомних дуже важко. “Зимою – не знаю. Сподіваюсь на Бога та на себе. Не хочу про це думати”, – каже чоловік і йде геть.

Допомога бездомним взимку

Кожної зими місто встановлює додаткові цілодобові пункти обігріву: на приміському вокзалі “Дарниця” та Південному вокзалі. У спеціальних наметах надають допомогу бездомним. Там вони мають можливість зігрітися, випити гарячого чаю, отримати теплий одяг і взуття.

Також із людьми працюють соціальні працівники, надається перша медична та психологічна допомога. Цілодобову роботу пунктів обігріву забезпечують фахівці соціальних служб районів, підпорядкованих Департаменту соціальної політики установ та волонтери.

Крім того, на період ускладнення погодних умов в Будинку соціального піклування (вул. Суздальська, 4/6) працює денний пункт обігріву, а у відділенні нічного перебування там підготовлено додаткові ліжко-місця. Соціальні патрулі мають здійснювати рейди місцями скупчення бездомних, і надавати їм вичерпну інформацію про адреси пунктів обігріву та можливість переночувати в Будинку соціального піклування.

Раніше “Інформатор” писав, що у Києві хочуть примусити забудовника відновити зруйновану історичну будівлю своїм коштом. Також ми розповідали про те, що Київміськбуд не може добудувати 22 ЖК, через що тисячі людей ще не отримали свої квартири.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • У Києві посилюють блокпости – чи є загроза нових атак з території Білорусі
  • На Київщині повноцінно запрацювала єдина служба порятунку для всіх надзвичайних ситуацій – куди телефонувати
  • “Було багато погроз”, – піклувальники згорілої “Котобази”впевнені у навмисному підпалі притулку

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь