Продавали $500 тисяч: У Києві викрили банду фальшивомонетників – фото

У столиці накрили на гарячому банду фальшивомонетників, яка готувалася збути підроблені 500 тисяч доларів. Силовикам вдалося упіймати їх “на гарячому”: у момент продажу першої пробної партії валюти, в об’ємі $50 тис. 

Про деталі успішної операції розповіли в СБУ у п’ятницю, 25 серпня.

Як зазначили силовики, банда продавала фальшиві долари у Києві. Для цього ділки підшуковували гуртових покупців. Валюту збували за 60% від “намальованої” вартості.

Фейкові купюри фігуранти пропонували своїм клієнтам за 60% від ринкової вартості . Фото: СБУ

Фейкові купюри фігуранти пропонували своїм клієнтам за 60% від ринкової вартості . Фото: СБУ

Організував банку виходець з Ужгорода, також до не залучили киян та львів’ян. У ході обшуків силовики вилучили 50 тис липових доларів й $70 тис. – справжніх.

Ділки мали спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, паспорти сторонніх осіб, печатки. Фото: СБУ

Ділки мали спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, паспорти сторонніх осіб, печатки. Фото: СБУ

Також виявлено спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, паспорти сторонніх осіб, печатки, а також вироби із золота і твори живопису з ознаками підробки, – йдеться у повідомленні.

Бандитів затримали на гарячому. Фото: СБУ

Бандитів затримали на гарячому. Фото: СБУ

Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення із конфіскацією майна. Продовжується додаткове розслідування. 

Три способи перевірити справжність грошей

Спосіб №1 “на дотик”. Так перевіряється не тільки банкнотний папір, але й рельєфність окремих зображень на лицьовій стороні банкноти, що досягається завдяки застосуванню спеціального виду друку. Якщо провести пальцями – рельєф стане відчутний. 

Спосіб № 2 “візуально, проти світла”. Кожна українська банкнота має водяні знаки, які проглядаються проти світла. Це, зокрема, багатотоновий водяний знак, який повторює портрет, надрукований на лицьовому боці банкноти, та світлий елемент водяного знака, що містить зображення цифрового позначення номіналу або графічного знака національної грошової одиниці України – гривні, – це основні складові цих знаків.

Також на банкнотах присутній наскрізний елемент, який містить фрагментарне зображення цифрового позначення номіналу, виконаного з лицьового та зворотного боків. Цей елемент має мати лише цілісний вигляд без розривів та зсувів під час розглядання банкноти проти світла.

Окрім того, на банкнотах присутня повністю занурена у папір стрічка захисту, на якій можна побачити в прямому та перевернутому вигляді зображення цифрового позначення номіналу, напису “ГРН” та зображення тризуба.

Спосіб №3 “зміна кута нахилу”. На українських банкнотах використовують оптично-змінні фарби, які змінюють колір при різних кутах огляду, що стосується банкнот середніх та високих номіналів від 2003 до 2007 року, а також нових банкнот номіналом 20 та 50 гривень випущених у 2018-2019 роках. Зображення на банкнотах мають кінетичний ефект, наприклад елемент “SPARK” на банкнотах номіналом 100, 200, 500 та 1000 гривень, які випущені з 2014 по 2019 рік.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні арештували майно російського генерала на понад 1 млрд грн.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • СБУ затримала зрадницю, що зливала ворогу дані про контрнаступ під Бахмутом – подробиці
  • Шахраї розрахувалися карткою, власниця якої перебуває за кордоном – чи поверне Приватбанк гроші
  • СБУ затримала керівників трьох компаній, які поставили ЗСУ неякісні міни на 270 мільйонів

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь