Реставрація чи новий ТРЦ: що буде з памʼяткою архітектури на Лук’янівській площі у Києві

Забудовник Arricano, який відповідальний за здійснення технічного нагляду за будівництвом на Лук’янівській площі Києва, надав розʼясення щодо ситуації із памʼяткою архітектури.

У компанії повідомили, що планують зберегти та відреставрувати історичну пам’ятку: будівлю тролейбусно-трамвайного управління, яка розташована на вулиці Дегтярівська, 7-Б. Девелопер підкреслив, що будівлю тролейбусно-трамвайного управління буде збережено та реставровано згідно з погодженим проєктом, що передбачає збереження фасаду, геометричних розмірів, поверховості тощо.

“Офіційно повідомляємо – будівлю Лук’янівського парку міської залізниці буде збережено та реставровано згідно з погодженим проєктом, що передбачає збереження фасаду, геометричних розмірів, поверховості тощо. Із загальною візуалізацією відреставрованої у майбутньому будівлі можна ознайомитися на зображенні”, – повідомляють у компанії.

В якості підтвердження Arricano надають фотографії іншої архітектурної памʼятки (будівлі електростанції Лук’янівської міської залізниці), яка розташована на тому самому об’єкті будівництва, і вже знаходиться на заключному етапі реставрації.

Будівля електростанції на Лук'янівській площі: до та після

Будівля електростанції на Лук’янівській площі: до та після

Будівля електростанції на Лук'янівській площі: до та після

Будівля електростанції на Лук’янівській площі: до та після

Демонтаж пам’ятника архитектури у Києві

22 серпня активісти памʼяткоохоронного руху “Цегла” помітили, що на Дегтярівській, 7Б проводяться будівельні роботи та розбирають дах будівлі Лукʼянівського парку міської залізниці. В результаті викликаного інтересу, інспектори Департаменту охорони культурної спадщини провели огляд памʼятки архітектури на вул. Дегтярівський та виписали припис власнику будівлі.

“За результатами встановлено, що зазначена будівля знаходиться на території будівельного майданчика, на якому відбувається: “Будівництво комплексу об’єктів громадського та житлового призначення по вул. Дегтярівській, 7 та 7а в Шевченківському районі м. Києва (клас наслідків СС3)”. На об’єкті ознаки проведення будівельних робіт: присутні робітники, наявне будівельне обладнання та матеріали. Замовником вказаних містобудівних перетворень та власником об’єкта культурної спадщини за адресою: вул. Дегтярівська, 7-Б є ТОВ “БУДХОЛ”, – йдеться у звіті департаменту.

Під час інспекції було встановлено, що у наданого Департаментом охорони культурної спадщини дозволу на будівельні роботи збіг термін дії у липні 2023 року. Тобто без подовження цього дозволу будь-які будівельні роботи на майданчику вважаються незаконними.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • В Києві продовжують розбирати "Будинок з мухами": що відомо про історичну пам'ятку – фото, відео
  • Танці на могилах героїв ЗСУ: у Києві поліція знайшла дівчат, які паплюжили пам'ять загиблих заради переглядів – що їм загрожує
  • Київський метрополітен придбав два нових потяги: всі подробиці закупки
  • У Києві розчистять річку Либідь: де саме та навіщо

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь