Скандальний тендер на ремонт тенісних кортів у Києві за майже за 308 мільйонів гривень скасували: подробиці

Тендер на ремонт будівель і тенісних кортів “Льодового стадіону” через обурення українців скасували. На це під час війни хотіли витрати понад 300 мільйонів гривень. Директор підприємства заявляє, що його оголосили помилково.

Капітальний ремонт тенісних кортів розпочали ще у 2018 році, пише агентство “Інтерфакс-Україна”. На момент повномасштабного російського вторгнення на територію нашої країни об’єкт був готовий майже на 60%. Водночас у 2022 році оновили державні будівельні норми, які вимагають обов’язкового будівництва на спортивних об’єктах укриттів, через що скоригували проєктно-кошторисну документацію.

“Щодо тендера, який оголосило ДП “Льодовий стадіон” на проведення капітального ремонту будівель і тенісних кортів. Цей тендер оголосили помилково й скасували того самого дня, протягом двох годин з моменту оголошення. Бюджетні кошти на цей тендер не використано. Відповідне повідомлення про скасування одразу ж опублікували на сайті Prozorro”, – заявив директор “Льодового стадіону” Павло Андрєєвський.

За його словами, наразі триває внутрішня перевірка щодо оголошення недоречного тендера. Він запевняє, що з уповноваженою особою із закупівель проведуть необхідну роботу, щоб подібних випадків надалі не траплялося. Андрєєвський наголосив, що пріоритетом державних витрат під час війни є майбутня перемога, після якої країна зосередиться на відбудові. 

Як вказано на сайті Prozorro, тендер скасували 29 серпня. Головною причиною вказали “відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг”. 

Дані про скасування скандального тендеру 

Дані про скасування скандального тендеру 

Бурхлива реакція українців

Під тендером у період з 30 по 31 серпня ряд небайдужих українців висловили своє невдоволення. Свої звернення вони направили до Держаудитслужби.

  • Тенісні корти? Ви знущаєтесь? Кошти повинні йти на обороноздатність країни. Це гроші платників податків, зокрема мої. Вимагаю зупинити процедуру та перенаправити на військові цілі, закупівлю засобів захисту, медичних засобів для потреб ЗСУ;
  • Тенісні корти не на часі в період війни, є потреби набагато важливіші;
  • Капітальний ремонт будівель та тенісних кортів на таку суму не доречний. На цю суму придбайте зброю, або захист для наших захисників;
  • Недоцільні витрати коштів під час війни. Кошти краще спрямувати на армію;
  • Неправомірне та недоцільне виділення державних коштів під час воєнного стану.

Що відомо про скандальний тендер 

У Києві під час війни планували створити Національний тенісний центр. Для цього оголосили тендер на ремонт будівель і тенісних кортів майже на 308 мільйонів гривень. Завершити всі роботи мали до 30 квітня 2025 року. Згодом відомий бізнесмен Григорій Корогодський у своєму Телеграм-каналі емоційно висловився щодо цього тендеру. 

“300 з ліх*єм мільйонів на ремонт тенісних кортів на Льодовому. Я у будівництві не новачок. І корти строїв, і бізнес розумію. Але це не просто недоцільне використання коштів. Це злочинне недоцільне, попахує крадіжкою. Схаменіться”, – наголошував Корогодський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • На День знань у Києві повідомили про мінування всіх шкіл: батьки, діти та Кличко цього навіть не помітили
  • У Києві розчистять річку Либідь: де саме, що зроблять, скільки це буде коштувати
  • Чи зможе українська ГТС працювати без транзиту російського газу, – експеримент Міненерго
  • Коли закінчиться війна та що буде з економікою, цінами й зарплатами. Прогнози та перші ціфри бюджету – 2024

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь