Віри, Надії, Любові та їх матері Софії: нова дата свята, традиції та заборони

За новоюліанським календарем, який чинний в Україні з 1 вересня цього року, пам’ять великомучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії вшановують 17 вересня. До цього це свято відзначали 30 вересня.

Історія

Віра, Надія, Любов і мати їхня Софія — християнські святі, шановані у лику мучениць.

Софія була вдовою і сповідувала християнство. Через це вона дала своїм трьом донькам імена на честь християнських чеснот — Віра, Надія, Любов.

Імператор Адріан і вимагав від маленьких Віри, Надії і Любові, аби вони зреклися Христа і вклонилися богині Діані. Спочатку правитель спокушав дівчат дорогими подарунками, а згодом перейшов до погроз.

Втім Віра, Надія та Любов були тверді у своїй вірі. За це, за наказом імператора, дівчат піддали тортурам, після чого стратили.

На день смерті Вірі було 12 років, Надії — 10, Любові — 9. Їхні тіла віддали матері. Софія поховала своїх доньок, а через три дні померла сама.

Віра, Надія, Любов і Софія були зараховані до лику святих.

Традиції

Згідно давніми віруваннями, жінці в цей день зранку треба поплакати — тоді вона буде щасливою.

У цей день жінки можуть не робити хатніх справ, натомість вони обов’язково мають відвідати храм, або хоча б вдома у молитві згадати святих мучениць.

До святкового столу випікають коровай і їдять його руками. Ця традиція пішла від того, що Віру, Надію і Любов, за легендою зарубали мечем.

На свято Віри, Надії і Любові молоді дівчата традиційно влаштовують посиденьки і ворожать.

Заборони

Суворо заборонено брати шлюб та вінчатися у цей день. Вважається, що такий шлюб буде нещасним та коротким.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...